Kiinassa ei lipsuta riveistä

KIINAN kansankongressi äänesti Hongkongin turvallisuuslaeista torstaina iltapäivällä Pekingin aikaa. Äänet jakautuivat 2878–1. Tuo yksi ääni lie silmän lumeeksi?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä Kiina ! Jos ei siellä viihdy , muuttakoon !

Äänestä

Kiina on niitä harvoja maita, joissa on kuolemanrangaistus.
Tuhansia "toisinajattelijoita" teloitetaan vuosittain.
Ei tarvitse paljoakaan ajatella "toisin".
Ihan terveenjärjenkäyttö on toisinajattelua.

Äänestä

Tulipahan Kiinassakin käytyä pari kertaa 1977 , silloin oli vielä Maon puvut valttia :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

KIINAN kansankongressi äänesti Hongkongin turvallisuuslaeista torstaina iltapäivällä Pekingin aikaa. Äänet jakautuivat 2878–1. Tuo yksi ääni lie silmän lumeeksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu