Whirpoolin erillisuuni kesti vain 3 vuotta

Anonyymi

Vain 3 vuotta käytössä olleeseen Whirpoolin erillisuuniin tuli kallis vika. Uunin käyttökytkin vaihdettiin. Korjauksen hinta oli140 euroa. Takuuaika vain 2 vuotta. Whirpoolin laatu on eriitäin huonoa ja Whirpoolin valtuuttamia kodinkoneiden huoltoliikkeitä liian vähän Suomessa.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, kyseisen merkin kierrän nykyään kaukaa, vaikka jääkaappi vielä on Whirlpoolilta, sen ikä kun tulee loppuun niin vaihtuu merkki. Palstallakin löytyvä aloitus pakastimeni rikkouduttua vähän takuuajan jälkeen(korjattiin jo kerran takuuajalla) ja miten vain pitkittävät juttua ja tekevät reklamoimisen vaikeaksi(sähköposti ei kelpaa, pitää lähettää kirjeitse Ruotsiin) tämä kertoo paljon valmistajasta ja miten arvostavat kuluttajaa.

    • Anonyymi

      Kuka käski ostaa halvalla :)
      Ei se laatu merkkiä vaihtamalla parane, mutta jos laitat 200-300 eur lisää budjettiin niin alkaa löytyä 10 vuotta kestävää kamaa (poislukien AEG-Electrolux)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      156
      5051
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      193
      4040
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      140
      3705
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      50
      2977
    5. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      41
      2321
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      146
      1977
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1727
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      35
      1478
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1424
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1319
    Aihe