Sofia siivoaa

Ja vaihtaa petivaatteet kun rakas kotiutuu. Pisteet siitä, näkee vaivaa ja viitsii itse edes tehdä. Tarvitseeko edes palkattua siivoojaa.
Onnellinen jälleennäkeminen illalla ☀️
16649
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Pakkohan ne on vaihtaa

Äänestä

Vaihettashan ne muutenkin.

Äänestä

Petivaatteiden vaihdosta marokkolainen veloittaa Steffiltä 600e.

Äänestä
  • Onks lakanoiden vaihto joku uutinen?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onks lakanoiden vaihto joku uutinen?

    Varsin monet suomalaiset naiset siivoavat kotinsa ja vielä käyvät töissäkin. Olipa tyrkyllä raskas sunnuntai....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onks lakanoiden vaihto joku uutinen?

    Botoksivätykselle se on hirmuinen ponnistus. Isi on taas ylpeä ahkerasta tyttärestään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Botoksivätykselle se on hirmuinen ponnistus. Isi on taas ylpeä ahkerasta tyttärestään.

    On se kyllä ahkera teepussityttö.

    Äänestä

Hatun nosto Sofialle siitä ettei näytä kiukuttelevan kun jäi yksin stadiin viikonlopuksi. Ei kaikki anna tilaa kumppanille viettää aikaa yksin lapsensa kanssa.
Vielä kun rakkauden alkuhuumassa näyttävät olevan. Epäitsekäs teko.
Minä alkaan lämpenemään tälle rakkastarinalle vaikka mua ärsyttääkin kameralle keimailu.
Mutta olenkin vanha, elänyt nuoruuteni aikana jollei ollut edes matkapuhelimia ja kuvat otettiin filmille.

Äänestä
  • Ei se kovin ihmeellinen repäisy ole viettää yksin paria päivää. Molemmille varmaan ihan tervetullutta, kun ovat olleet viime viikot tiiviisti yhdessä.

    Äänestä

  • On se kyllä
    niin Reipas kun ei yhtään kiukuttele. Petivaatteet on hyvä vaihtaa usein, kun on ahkera köllöttelijä❤️

    Äänestä

Sofiahan kommentoikin ig, enkuksi, että koska rakastaa niin paljon, haluaa tehdä toiselle elämän hyväksi tms. Stefu vietti to-su tyttärensä kanssa Hangossa. Sofia jäi Hkiin. Martina ei siivonnut. Heillä kävi siivooja. Sofia taitaa oikeasti jopa tehdä jotain.

Äänestä
  • Rakkautta on todellakin yrittää tehdä toisen elämä helpoksi eikä olla hankala, vaativa ja tyytymätön aina.
    Epäilyttää vähän osaako nämä sometähtöset muuta ajatella kuin itseään mutta ehkäpä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rakkautta on todellakin yrittää tehdä toisen elämä helpoksi eikä olla hankala, vaativa ja tyytymätön aina.
    Epäilyttää vähän osaako nämä sometähtöset muuta ajatella kuin itseään mutta ehkäpä.

    Sofian asema on niin vaikea että steppulin miellyttäminen ainoa vaihtoehto. Parempi siis vaihtaa lakanat

    Äänestä

  • Marttiinalla kans lakanat vaihettu käy tsekkaamassa ig.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Marttiinalla kans lakanat vaihettu käy tsekkaamassa ig.

    Ja vertaa kellonaikaa.

    Äänestä

Nyt se tosi rakkaus punnitaan kun Stefulle tulee laiha lompakko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja vaihtaa petivaatteet kun rakas kotiutuu. Pisteet siitä, näkee vaivaa ja viitsii itse edes tehdä. Tarvitseeko edes palkattua siivoojaa.
Onnellinen jälleennäkeminen illalla ☀️

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu