Ainakin osake on halpa. Olisiko 5 000 eur hyvä sijoitus?
Sain vihjeen että Valoe-osake voisi nousta pian todella paljon
21
3357
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu täysin siitä, paljonko luotat vihjeenantajaasi tässä asiassa.
- Anonyymi
Taksikuskilta kuulin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taksikuskilta kuulin.
No sitten olisi pitänyt laittaa kiinni paljon enemmän.
Harmi kun pörssi on kiinni. Muuten ostaisin heti vinkin perusteella 20 tonnilla. Huomenna on jo myöhäistä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No sitten olisi pitänyt laittaa kiinni paljon enemmän.
Harmi kun pörssi on kiinni. Muuten ostaisin heti vinkin perusteella 20 tonnilla. Huomenna on jo myöhäistä.Totta. Taksikuskit kuulevat paljon analyytikkojen, pankkiirien ja talousihmisten jutustelua taksissa. Heillä on parhaat sisäpiirin tiedot!
- Anonyymi
Minä en sijoitusasioissa tai muissakaan luota muihin. Koska muilla kuten itsellänikään ei ole tässä maailmassa mitään mahdollisuuksia yhtään mihinkään, niin ihmiset yleensä yrittävät sen hyvittääkseen kusettaa muita ja saattaa muut harhaan. Se kun saa toisen itkemään tuskasta tuottaa ihmiselle yleensä edes jonkinlaisen voiton tunteen.
- Anonyymi
Käytännössä jokainen ihminen on hyvä, tosin on olemassa joitakin yksittäisiä hulluja sadistisi hirviötä jotka oikeasti toivovat pahaa muille. Pelkkä (tarpeettoman) rahan himo voi saada ihmisen ryhtymään täysin absoluuttisen pahuuden ruumiillistumaksi pahimmissa mahdollisissa mielenterveydellisissä ongelmissa.
- Anonyymi
Puhut asijaa , , , muutenkin tuo taksikuski tarina on urbaani legendaa , , , kattoppas sellanen tarina , , tulitikuntarina , kuinka rikastui ihan aikuisten oikeesti , , , samalla voisit tutustua myös hehkulampun tarina. On pelejä ja pelejä , , , sitten on LOTTO .
- Anonyymi
Valoen markkina-arvo nyt 15,5 miljoonaa euroa ja liikevaihtoa viimeisten 12 kk aikana 0,6 miljoonaa euroa, eli P/S 25. Vertailun vuoksi alle 10 miljoonan euron markkina-arvoisten firmojen vastaavat P/S-luvut:
Martela 0,09 (läpilaskutusta), markkina-arvo 9,2 me
Tuli kivi 0,26 (omat tuotteet), markkina-arvo 7,5 me
Soprano 0,44 (mainostoimisto), markkina-arvo 6,6 me
Trainers House 0,47 (puhetyöläisiä), markkina-arvo 4,9 me
Miksi Valoe on kymmeniä kertoja kalliimpi kuin muut pienet pörssilistan firmat?- Anonyymi
Pörssissä maksetaan yhtiön ympärille kiedotusta tarinasta. Suuremmat huijaukset on juuri niitä missä puhetta on paljon mutta viivan alla puheisiin suhteutettuna aivan liian vähän. Joku siis vetää välistä, syö kuormasta vai miten se on tapana nätisti ilmaista.
- Anonyymi
Tyo kanssa kiva tuo "Tuli kivi"... melkein yhtä hyvä kuin "Sam po" tai "Ko ne" ...
- Anonyymi
Riski sijoitus, mutta ilman riskiä ei tule tuntuvaa voittoa, korona vaikuttaa tulokseen jo aika paljon tällä hetkellä, ilman matkarajoituksia, kyseinen firma tekisi jo nyt plus tuloksen, liikevaihdon kasvu on kuitenkin jo nyt yli 400%.
Ensi vuoden ennuste on plus tulos joka kuukaudelle, jos korona ei vaikuta tulokseen,. Eli ennakkotilauksia paneeleille on , ensi vuonna uudet paneelit pitäisi tulla tuotantoon, joille on jo ollut markkinoilla kiinnostusta aika paljon,. Kaksi vaihtoehtoa, joko voitat kunnolla tai menetät kaiken, itse olen sijoittanut nyt noin 8000 osakkeeseen ja ostan vielä lisää,. Eli joko tai, voita tai häviä....- Anonyymi
Kerro guru, miten voi menettää kaiken?
Verottaja hyvittää 30% sijoitustappioista heti tai 5 vuoden aikana
- Anonyymi
Suomen suurinta takkavalmistajaa mieluimmin. 1.1.2022 tulee voimaan Eco-direktiivi, joten markkinaosuuden pitäisi kasvaa väkisinkin.
- Anonyymi
Hyvä vinkki - osake on laskenut tasaisesti.
Lissää tämmössii... - Anonyymi
Tuli kivi ainut, jonka tuotteet täyttää Suomessa 1.1.2022 Ecodirektiivin. Menee markkinaosuudet uusiksi.
- Anonyymi
Hyvältä kuulostaa. Ensi vuonna menee uusia ecodirektiivin mukaisia tuoteita kaupaksi. Hyvä!
- Anonyymi
Vähän rähmä. Pojat ei kerkeä sijoittamaan future techiin itse kävin ryöstämässä isoilla palleillani muutama sata tuhatta lappua. Tämä tuo myös paikan yhtiön hallitukseen, jossa ensitöikseni erotaan toimitusjohtajan sekä myyntipäällikön kevoina.
- Anonyymi
Mikkeli/Juva -akselin pahan kierre on taas yhden askeleen pidemmällä ja loppu lähestyy. ISIN-koodin muutoksella (01.11.2023) halutaan piilotella firman aiempaa mitään saamatonta historiaa ja pelata vain aikaa. Mitään järkevää bisnes-mahdollisuutta ei ole varmaan ikinä ollutkaan. Pelkkää kuplaa ja unelmia...
- Anonyymi
Kuplat ja unelmat puhalletaan lentoon rahalla, jota Suomessa ei saa tarpeeksi.
- Anonyymi
Minä tyhjäsin Valoen salkusta -22. Mites kävi ketjun aloittajalle?
Katsokaa nyt hitossa salkkunne sisältöä sillä silmällä, että kaikki neuvottelukierteessä olevat pois. - Anonyymi
Loistava vihje! Pitkän luisun päätteeksi konkurssi.
https://www.kauppalehti.fi/porssitiedotteet/valoe-on-asetettu-konkurssiin/815371a1-ae14-5b8a-b247-20a50ecaae74
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2236809Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää391209Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271022- 75881
Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal47814Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a59804Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93774Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38771Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14716- 43713