Mulla oli 1. tai 2. pääsiäsipäivänä ovis. Mutta olin niin väsynyt etten jaksanut miehen kanssa puuhailla kuin lauantai-illalla. Onko siis turhaa haaveilla nyytistä? Miten on, pitääkö seksi harrastaa nimenomaan ovulaation aikana, vai koska?
Onko peli menetetty
Väsynyt odottamaan
61346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Munasolu on hedelmöittymiskykyinen 24 h ja siittiöt 2-4 vrk. Laske siitä.
No ei oo menetetty peli, eikä oo turhaa haaveilla nyytistä ---> Ens kuussa uudestaan.
ootteko te niitä samoja, jotka hetki sitten kyseli, et voiks tulla raskaaksi, jos pussaa poikakaveria? Kyllä kai jokainen seksivalistusta saanu tietää, et raskaaksi tulo on MAHDOLLISTA kuun jokaisena päivänä. Toisina päivinä se vaan on TODENNÄKÖISEMPÄÄ.
EI TODELLAKAAN OLLA! MÄ OLEN VAIN NIIN VÄSYNYT ODOTTAMAAN. KOLMATTA ON TEHTY KOHTA JO VUOSI. TAKANA YKSI TUULIMUNARASKAUS, JOKA TODETTIIN RASKAUSVIIKOLLA 13 2.
Jos vain mahdolllista niin älä ajattele koko aikaa sitä että, kun vieläkään ei onnistu.. useimmiten se tärppää silloin kun ei tekemällä tee lasta. Muutamilla tuttavillani on nyt käynyt niin että, on jo "luopunut" toivosta eikä enää ajattele raskaaksi tulemista niin stressikin vähenee ja hups sitten sitä ollaankin raskaana. Yritä jaksella, kyllä se vauva tulee sitten kun on oikea hetki.
enää, mutta kovin oudolta kysymys aikuisen kirjoittamaksi vaan tuntui... Ja koita nauttia lapsistasi ja unohtaa se kolmannen "tekeminen", niin jos vaikka tärppäis. Tsemppiä!