suomalaisperheitä naantaliin? Naantalikin voisi vihdoin kantaa vastuunsa, kun on tähän asti pakoillut verrattuna esimerkiksi raisioon.
Tuleekohan al-holin
5
90
Vastaukset
- Anonyymi
Naantali voisi muutenkin ottaa huomattavasti lisää pakolaisia, ja turvapaikanhakijoita.
- Anonyymi
No eihän täällä suomessa nykyään muut pärjääkkään.
- Anonyymi
Mitkä ihmeen suomalaisperheet?? Al- hol:ssa on islamilaisen kalifaatin perheitä
- Anonyymi
Naantalin pitää ottaa huomattavasti lisää pakolaisia, varsinkin nyt kun vuokrataloja rakennetaan asuntomessualuetta myöten. Meidän on kannettava vastuu vähempiosaisista.
- Anonyymi
! Sitten kun ei yksikään Suomalainen vähäosainen kärsi asunnottomuudesta ym puutteesta, otetaan vasta muualta.
- Niin eihän Suomalaisille voi mitään antaa, nehän saattavat olla narkkareita tai alkoholisteja tai syrjäytettyjä työttömiä, eiväkä ole komeita lökäpöksyissään kuten nämä sliipatut arapit muotivaatteissaan !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1454823Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2524448Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat314291Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,104234Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1913501Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis863190Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos813119Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2382810Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769992777Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432772