Maataloustiede 2020

Anonyymi

Hei,

Miten meni 1. vaihe? Aika kului todella nopeasti ja kysymykset olivat vaikeita.

5

742

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika meni tosi nopeesti, etenkin kun laskutehtäviä oli vaihdellen eri osioissa. Mut tuntuu silti että meni hyvin.

      Mitähän 2. vaihe pitää sisällään..

    • Anonyymi

      2. osio, onko kenelläkään mitään tiettoa, mitä sisältää ?

    • Anonyymi

      Oli aika vaikea koe ja osan vastaukset olivat mielestäni aika tulkinnanvaraisia. Kahteen tehtävään jätin vastaamatta ja kolmesta muusta vastaamastani tehtävästä olin hyvin epävarma, joten saattoivat hyvinkin mennä väärin. Saitteko te tehtyä kaikkia tehtäviä ja oliko mitkä tehtävät mielestänne vaikeita?
      Mielenkiinnolla odotan tuloksia. Biologialle ja ympäristötieteelle oli ilmeisesti ekasta vaiheesta pitänyt saada n. 90% oikein tehtävistä, jotta pääsee toiseen vaiheeseen. Toivottavasti ei ole yhtä korkea maataloustieteessä.

      • Anonyymi

        Sain vastattua kaikkiin. Hain myös bilsaan mutten päässyt jatkoon. Myöskään maataloustieteestä en päässyt jatkoon :( Jospa edes jostain muusta nappaa..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sain vastattua kaikkiin. Hain myös bilsaan mutten päässyt jatkoon. Myöskään maataloustieteestä en päässyt jatkoon :( Jospa edes jostain muusta nappaa..

        Onko näistä jo tullut tuloksia jatkoon pääsystä? Luin sivuilta että 16.6 mennessä tulee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      124
      1538
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      141
      824
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      217
      785
    4. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      33
      730
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      72
      718
    6. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      717
    7. 49
      662
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      60
      569
    9. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      76
      561
    10. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      551
    Aihe