Yyteriin kesäksi viruslinko

Porin vihreä erityisasiantuntija hehkutti radiossa kuinka Yyteriin odotetaan kymmeniä tuhansia turisteja kesällä!
Vastuutonta leikkiä ihmishengillä!

Mutta mitä muuta voikaan odottaa näiltä punavihreiltä piilokoomuslaisilta. Kaupungin kassaan pitäisi saada rahaa lentoliikennetukien maksuun ja sinfoniaorkesterin ylläpitoon!!
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Meillä on jo kateus ja keuhkotauti. Vain korona puuttuu.
Mitä viruksesta kunhan kaupunki saa matkailutuloja.

Lentoliikennetuki on tärkein kaupungin tehtävä sinfoniamusiikin jälkeen.
Niin ja Luukkosellekin pitäisi nostaa palkkaa ja elinkeinoelämälle ja maataloudelle tarvitaan tottakai.

Raitsikka olisi tärkeä meilläkin. Elinkeinoelämä haluaa raitsikoita Poriin!!!!!

Äänestä

Kuulemma nakurannalle on tulossa iso joukko tummia miehiä ottamaan aurinkoa.
Joku kertoi, että Linkku-Veksakin on siellä pyörin moponsa kanssa.

Äänestä

Olimme perheen kanssa asuntovaunulla käymässä Yyterissä muutaman tunnin päiväretkellä. Tarkoitus oli käydä kävelyllä, keittää kahvit vaunulla ja tehdä vielä pieni lenkki.
Tulimme puolen päivän aikaan aivan tyhjälle parkkipaikalle ja valmistauduimme lähtöön, kun paikalle kahautti bemarillaan joku isoääninen erityisasiantuntija, kaupungin virkaherra.

Hän uteli, että onko tarkoitus yöpyä; no ei todellakaakaan ollut.
Äijä yritti ohjata meidät leirintäalueelleen, kahden tunnin vierailijat!

Uhkaili lopuksi poliiseilla, jos muka jäisimme iltaan asti tai jos nukkuisimme vaunussa.
Ei todellakaan ollut tarkoitus jäädä.

Tällaista ei tapahtuisi Kalajoella, mutta onhan Porissa kaikki niin outoa ja uniikkia.

Äänestä
  • Satakunta on tätä urhoollista kansaa jota ei muualla tapaa. Sukupuuttoon kuoleva alkuasukasrotu.
    Vain satakunnassa kun heität leivänmuruja linnuille, ohikulkeva hankkijalippis pysäyttää auton ja huutaa ikkunasta, että eksää tiär ettei tääl saa lintui ruakkii.
    Tällaisia järjen jättiläisiä ja yhteiskunnan kantavia voimia ei missään muualla maailmaa enää ole. Hienoa että pureudutaan päivänpolttaviin yhteiskunnallisiin ongelmiin viipymättä.

    Äänestä

Yyteri on hyvä merimetsojen ja valkoposkihanhien pesimis- ja kokoontumispaikka.
Vihreät erityisasiantuntijat voisivat kouluttaa lintuja. Nyt on hyvä hallitus, saisi varmasti rahaa, valtion tukea ja EU-avustusta että vieraslajit oppisivat lukemaan opastuskylttejä.

Vihreillä on hyviä omia konsultteja, alle 1000 euroa jopa tuntihinta.

Äänestä

Veikkaan että lokakuussa on 20000 todettua tapausta ja kuolleita 800.

Äänestä
  • Juna kulkee dyyneillä ja perheen isä järkyttyy näkemästään kun ei pääse vaunuun😳

    Äänestä

Vihreä erityisasiantuntija, pah..., !
Merkillinen tuo korona, kun se ei tartu geeneiltään punavihreisiin räyhätyhjäntoimittajiin. Saavat järjestää epäjärjestykseen ja rikollisuuteen yllyttäviä ylisuuria massakokoontumisia viranomaisten silmien alla.
Samoin Yyteriin houkutellaan suuria massakokoontumisia, jotka vain lisäävät koronatapausten määrää täällä ja lisäkustannuksia ja turhia kuolemia.

Punaisille ihmishenkien menetykset eivät merkitse mitään, aloittivathan he sisällissodankin täällä vuonna 1918, jossa sodassa kuoli 38000 ihmistä!

Äänestä
  • Montako punasta teidän suvusta kuoli tässä sodassa.

    Äänestä

  • Sama kaiku on askelten!

    Punavihreiden Suuri Esikuva Josif Stalin tapatti kymmeniä miljoonia viattomia ihmisiä luodessaan Neuvostoliitosta "demokraattisen Neuvostoliiton".

    Ihmishenget eivät ole minkään arvoisia, kun punakoneen "demokratia" toimii.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sama kaiku on askelten!

    Punavihreiden Suuri Esikuva Josif Stalin tapatti kymmeniä miljoonia viattomia ihmisiä luodessaan Neuvostoliitosta "demokraattisen Neuvostoliiton".

    Ihmishenget eivät ole minkään arvoisia, kun punakoneen "demokratia" toimii.

    Yleisradio ihannoi Neuvostoliittoa ja kun sen kulissit kaatuivat niin nyt on ihannoitavana on Euroopan Unioni.

    Samaa kansaa halveksuvaa tyranniaa molemmat.

    Kommunismia, sama paska eri paketissa.

    Äänestä

Hömppä juttu

Äänestä

Sinfoniamusiikki on tärkein kaupungin tuottama palvelu, shamppanjasosialistien mielestä.

Toinen on kallis lentoliikennetuki kansanedustajien komian viikonloppukotoilun matkajärjestelyn turvaamiseksi.

Rahaa tarvitaan kaupungin lahjattomien johtajien johtajakoulutuksiin, joissa hyvien sosialismiin uskovien perheiden kasvateista leivotaan ainomaijan peräpukamia, isolla rahalla kulmunin malliin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Porin vihreä erityisasiantuntija hehkutti radiossa kuinka Yyteriin odotetaan kymmeniä tuhansia turisteja kesällä!
Vastuutonta leikkiä ihmishengillä!

Mutta mitä muuta voikaan odottaa näiltä punavihreiltä piilokoomuslaisilta. Kaupungin kassaan pitäisi saada rahaa lentoliikennetukien maksuun ja sinfoniaorkesterin ylläpitoon!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu