Moikka moi, haluaisin opiskelemaan jedulle , mutta en jaksais raahautua koulun penkille joka jumalan päivä. Kysymys kuuluu, voinko opiskella etänä kotoa ja voiko todistuksen laittaa postissa?. Ja vielä, onko jedulle vaikeaa päästä opiskelemaan, oiskohan mulla mahiksia?.
Onko pakko?
15
54
Vastaukset
- Anonyymi
paikka löytyy varmasti alapa hakia ja soitella sinne. soita niin monta
kertaa, että saat vastaukset kaikkiin kysymyksiis.
koulut on tehty niille jokka ei osaa mitään, ei tarvi pelätä alottaa. etää on ja toikkari voiaan postittaa.- Anonyymi
Riippuu kokemuksesta,jos on aikaisempia tutkintoja,ne katotaan hyväksi,ja valmistut joutuummin.Sinulle räätälöidään oman näköinen opiskelupolku,kannattaa olla yhteydessä kouluun,opiskelu kannattaa aina!
- Anonyymi
Oonko sanonu etten osaisi mitään?
- Anonyymi
No eihän sitä joka päivä jaksa
- Anonyymi
Etäopiskeluna kaikki olis kivaa. Persas ku se ei ole ollu mahollista niin ku kokonaan ! Meinaan tosi hankala nousta aamulla ylös ja mennä ajoissa pulpetille. Oma toiminen oma aika opiskelu kotona olisi paras . Todistuksenki voisi laittaa posti luukusta tulemaan !
- Anonyymi
On se palijo helpompi käydä kouluss.Siitä saa ryhtiä j rytmin elämään.vapaaTa aikaa jää riittämiin. oppii muilta. Oppii tutustumAn uusiin ja outoihin. On hyvä nähä muutaki ku omat seinät.maailma avartuu.
JA töihinki. on sitten mentävä. Kyllä se on nii. Että päivällä toimitAn ja yöllä nukuta an. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se palijo helpompi käydä kouluss.Siitä saa ryhtiä j rytmin elämään.vapaaTa aikaa jää riittämiin. oppii muilta. Oppii tutustumAn uusiin ja outoihin. On hyvä nähä muutaki ku omat seinät.maailma avartuu.
JA töihinki. on sitten mentävä. Kyllä se on nii. Että päivällä toimitAn ja yöllä nukuta an.Mahollisesti niin juu!
- Anonyymi
Etänäytöt helpottaa elämää. Se on etänä suoritettava näyttö. Ope ei oo paikalla
- Anonyymi
Jos et jaksa raahautua kouluun,
niin miten aiot tulevaisuudessa jaksaa
raahautua työpaikallesi ja
vielä pitäisi tehdä töitäkin leipäsi (palkkasi) eteen!
En aio sinua elättää!
terveisin
Vihainen veronmaksaja- Anonyymi
Etäeloa aionkin viettää
- Anonyymi
Voisin haluta opiskella etänä. Kesällä paljon aikaa ja syksy talvesta muiden hommien ohessa.
- Anonyymi
ÄLÄ RUOKI TROLLIA!
- Anonyymi
Ois kyllä kätevää opiskella etänä ja tokari tulis postissa, ei tarttis opea nähäkkään. Kätevää, sanon mä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ois kyllä kätevää opiskella etänä ja tokari tulis postissa, ei tarttis opea nähäkkään. Kätevää, sanon mä.
Uuaahhhaa😂. Jotkut on käyny kokonaista1,5 päivää koulua koululla😂😂. Mutta kyllä onnistuu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uuaahhhaa😂. Jotkut on käyny kokonaista1,5 päivää koulua koululla😂😂. Mutta kyllä onnistuu
Koulutussopparilla ja oppisopimuksella vois mennä näin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy465720Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2405511Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2352983Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,822742Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171482496- 702139
Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina492026- 711868
- 2131784
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1871389