Ehkä jopa jollain tasolla jo pettänyt. Tai jopa jättämään hänet tilaisuuden tullessa? Miksi hän ei tekisi itselleni samaa, jos antaisin tilaisuuden?
Siksi en ole antanut vastakaikua näille tapauksille, enkä tule antamaan.
Miksi kiinnostuisin tai etenisin naisen kanssa yhtään mihinkään, joka on valmis pettämään puolisooan
45
346
Vastaukset
- Anonyymi
Kyseessä ei ole mitenkään pettäminen! tiedät varsin hyvin että maassani ehdotetaan naisille jotka eivät ole avioliitossa niin mies ehdokkaita! ja minä olen erittäin selvästi sanonut että ei kiinnosta olla kenenkään vaimo täällä omassa maassa!! yritä nyt ymmärtää että täällä kaikki ovat kulissia mutta älä oikeesti pakota minua tälläisee tilanteeseen jossa joudun olemaan!! haluan vain mennä omaan kotiin mutta en voi mennä ennen kuin tiedän että et ole minulle vihainen mistään!!! ja jos esimerkiksi et halua sopii niin en minä halua elää ollenkaan maailmassa jossa en voi hyvin!en omassa maassa enkä siellä vieraassa maassa!! kirjoita nyt rehellisesti vastauksia mun kysymyksiin
- Anonyymi
Nössö
- Anonyymi
Onko hän sanonut niin sinulle että olisi valmis pettämään vai halusitko vain ilkeämielisyyksissäsi kirjoittaa vittumaisen viestin.
- Anonyymi
Ai, mitenkähän tuo on nyt vittumainen? siksikö kun ei ole sun mieleen?
- Anonyymi
Miksi myöskään olet sitten ikäväpalstalla poraamassa asian suhteen. Jos kerran on kaikinpuolin paska muija niin mitä siinä enää meuhkaat.
- Anonyymi
Mä haluun vaan sopii hänen kanssaan ja mennä takaisin kotiin!hartain toive tietenkin olisi jos oma rakas suostuu nähdä minut irl ja jutella ja sopii! mutta ei se haluu!!en minä ikinä pettäisi häntä!
- Anonyymi
Näyttää siltä että mikään ei ole niin ihanaa kuin postailla pahansuopia viestejä.
- Anonyymi
Ajatella niin, ehkä jopa jollain tasolla . . . tai jopa jättämään . ... voi että. Stana.
- Anonyymi
Reikäpää hiljaa!!
- Anonyymi
Miksi oletat tietäväsi mitään hänen valmiuksistaan ylipäänsä mihinkään.
En tajunnut viestiä ollenkaan, pelkkää sen ihmisen halveeraamista.- Anonyymi
"En tajunnut viestiä ollenkaan, pelkkää sen ihmisen halveeraamista."
Millä tavalla halveeraamista? Vain oma mielipide asiasta. Kai sen saa vielä esittää? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"En tajunnut viestiä ollenkaan, pelkkää sen ihmisen halveeraamista."
Millä tavalla halveeraamista? Vain oma mielipide asiasta. Kai sen saa vielä esittää?Ensinnäkin sinun mielipide ei korreloi minkään oikean asian kanssa suhteessa siihen miten asiat olisivat ilman sinun epämääräistä säätämistä vuodesta toiseen. Koita ymmärtää asioiden olevan hyvin vain jos sinä et ole missään tekemisissä kyseisen ihmisen kanssa. Niin se on kaikkien muidenkin kanssa joihin olet sekaantunut ilman mitään oikeaa kolutusta ja lupaa!!!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"En tajunnut viestiä ollenkaan, pelkkää sen ihmisen halveeraamista."
Millä tavalla halveeraamista? Vain oma mielipide asiasta. Kai sen saa vielä esittää?Miksi se täällä piti esittää, miksi? Ettäkö saisit tehtyä pahan mielen jollekin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi se täällä piti esittää, miksi? Ettäkö saisit tehtyä pahan mielen jollekin.
Se lienee jokaisen oma ongelma, jos kuvittelee jokaisen viestin olevan itselleen jossain ikävä-palstalla, ja elää elämäänsä näiden palstaviestien perusteella, eikä todellisuuden.
Jokainen ketju muistuttaa rikkinäistä puhelinta. Jokainen kuvittelee sen olevan itselleen ja välivastaajat mylläävät sen sekaisin.
Sekopäistä touhua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se lienee jokaisen oma ongelma, jos kuvittelee jokaisen viestin olevan itselleen jossain ikävä-palstalla, ja elää elämäänsä näiden palstaviestien perusteella, eikä todellisuuden.
Jokainen ketju muistuttaa rikkinäistä puhelinta. Jokainen kuvittelee sen olevan itselleen ja välivastaajat mylläävät sen sekaisin.
Sekopäistä touhua.Tämä. Niin samaa mieltä. Jos psyyke ei kestä anonyymi palstaa niin olisi parasta pysytellä poissa. Alkaa joillakin mennä todellisuuden edelle tuo touhu.
- Anonyymi
Teen vastakysymyksen; miksi kukaan kiinnostuisi tai etenisi mihinkään ihmisen kanssa
jota väheksyy noin paljon mitä osoitat viestissäsi. Viestin tarkoitus jää täysin hämärän peittoon. - Anonyymi
Toi on asia jota olen naisena miettinyt, että miten se mies josta tykkään tämän tilanteen näkee. Toisaalta jos vuosien avioliiton jälkeen ihastuu, rakastuu ja heittäytyy tutustumaan yhteen mieheen niin eipä se naisen petturiluonteesta kerro. Eri asia on tietysti uskooko kukaan " mä en ole ikinä ennen tehnyt näin enkä ihastunut toiseen"...
Vaikka ei fyysiseksi mennyt, niin myönnän kyllä itse tietyllä tasolla henkisen pettämisen. Ei siitä ylpeä voi olla, mutta en myöskään kadu. Eikä se tarkoita sitä että pettäisin sarjana seuraavaakin. Joslus aikuisten elämä vaan ihan oikeasti on tätä. - Anonyymi
Et sinä ole koskaan mitään tilaisuutta antanut mihinkään, vaan olet aina jatkanut vuosikausia sitä samaa turhaa mistä ei ole mitään muuta kuin haittaa.
- Anonyymi
No kuka nyt inhoamansa ihmisen kanssa mitään haluis.
- Anonyymi
Oletko varma että saisit edes tilaisuutta mihinkään hänen kanssaan. Ota huomioon että näissä asioissa ei ole yhtä vaan kaksi.
- Anonyymi
Kuitenkin olet iankaiken täällä häntä päivystänyt.
- Anonyymi
No miks hän ei sitten suoraan sano mulle jos haluaa minut hylätä????
- Anonyymi
Kunnioitan päätöstäsi enkä enää pyri muuttamaan sinua. Minä teen omat päätökset ja sinä omat. Ystävyyttä enää haen mutta jos et sitä halua, se on oma päätöksesi. Minä kunnioitan sitäkin.
- Anonyymi
Miten olisi pitänyt muuttuu minuun???ei kiitos!!! ja miksi soitat hälyn tuntematon numero!! oletko jotenkin sitten kuitenkin sitä mieltä että haluat nussia minun kanssani? Vaistoon sen kyllä!
- Anonyymi
Onko jutteleminen muiden kanssa pettämistä?
- Anonyymi
Riippuu mistä, kuinka usein ja mihin vuorokauden aikaan juttelet.viestitteletkö keskellä yötä tmv. Jaatteko yksityisiä asioita, katsotko tavatessasi kauniisti, seisotteko kiinni toisissanne, molemmat tietäen.mitä halutaan. Pitäisin pettämisenä
- Anonyymi
Sullekin hyvää mieltä alkavaan kesäviikonloppuun.
- Anonyymi
Saitkos ap hyvän mielen itelles tosta.
- Anonyymi
Vapaita naisia ei sitten löydy vaan täällä on vittuiltava jollekin varatulle ??
- Anonyymi
Ja yhdestäkään kohdasta ei oikeata tietoa, eihän.
- Anonyymi
Etsi itsellesi vapaa nainen. Kerran pettää aina pettää.
- Anonyymi
Tekopyhä! Varo, ettet kompastu samaan, josta muita syytät.
- Anonyymi
Ei tuo aloitus mielestäni tekopyhää ole. Se on tekopyhää kun mennään omien halujen mukaan ajattelematta muita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tuo aloitus mielestäni tekopyhää ole. Se on tekopyhää kun mennään omien halujen mukaan ajattelematta muita.
Keneltä kysyt, itseltäsi vai joltain muulta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keneltä kysyt, itseltäsi vai joltain muulta.
Oi voi, meni väärään kohtaan aloittajalle oli tarkoitettu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tuo aloitus mielestäni tekopyhää ole. Se on tekopyhää kun mennään omien halujen mukaan ajattelematta muita.
Mistä sä tiedät kenenkään ajatuksista? Miehet usein luulee että naiset ajattelevat asioista samaan tyyliin kuin itse tekevät. Tai tekevät asioita samoista syistä.
- Anonyymi
Vastaukseni ei ollut aloitukseen vaan välikommenttiin.
- Anonyymi
Ihanaa ❤️❤️ Tykkään tosi paljon ❤️
- Anonyymi
Huhhuh kuulostaa todella herkulliselta. Panisin.
- Anonyymi
Sun mielipiteellä ei ole toiselle ihmiselle minkäänlaista merkitystä. Et panisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun mielipiteellä ei ole toiselle ihmiselle minkäänlaista merkitystä. Et panisi.
Kylläpäs.
- Anonyymi
Hyvä päätös. Varatut hakee vain oman itsetunnon kohotusta ja seksiseikkailuja.
Kannattaa etsiä vapaa nainen joka kunnioittaa parisuhdetta.- Anonyymi
Kyllä, tehkää niin. Minä nautin sillä välin olostani ❤️
- Anonyymi
Ovat yleensä aika herkkuja, ilmankos ovat varattuja, namipaloja.
- Anonyymi
Miten tämä viesti liittyy palstan nimen mukaan ihmisen ikävään, eikö tämän paikka ole vaikka katkeruus - tai vihapalstalla. Tämähän on rankkaa arvostelua eikä edes ole tietoa pitääkö paikkaansa. Tahallista ilkeilyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6748161Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672392Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2342380- 1471924
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi301515Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1201307Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511263Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.821059Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65870Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7840