Trampoliini alakerran parvekkeella. Totta.

Anonyymi

Perheemme asui ennen kaksi kerroksisessa rivitalossa, ja naapuri pystytti takapihalleen trampoliinin. Sitä meteliä kuunnellessa (hyvästi kesäviikonloppujen myöhään nukkumiset, kesälomalla myöhään nukkumiset, sunnuntai-iltapäivän nokoset jne.. jopa tv:n iltauutisten seuraamienn ikkuna suljettuna oli haastavaa. Laitoimme rivitaloasunnon myyntiin, ja laskimme että sopivin vaihtoehto meille olisi kerrostalo, siellä ei kukaan naapuriparvekkeelle trampoliinia pystyttäisi.

No, hankimme asunnon kerrostalon toisesta kerroksesta, ja niin vain kävi että naapurimme, suoraan alapuolellamme olevan parvekkeen eteen on ilmestynyt trampoliini. Hallituksen luvalla. Ei mitään kuulemisia naapureilta jne.

Vähän on fiilis että ei voi olla totta, en itse ollut kuullutkaan ikinä mistään trampoliini-ongelmista kerrostalossa.. varmaan on niin, kuin usein esitetään että pitää mennä keskelle metsää asumaan, mutta aletaan olla jo varttuneemmalla iällä, vasara ja naulat silleen kädessä pysy.. Mikä ihmisiä vaivaa, miksi ei enää oteta huomioon muita ihmisiä? Kaipaan neuvoja, en haistattelua, kiitos.

1

734

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on tätä päivää tämä, kukaan ei enää välitä muuta kuin itsestään ja omasta hyvinvoinnistaan eletään omilla säännöillä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      92
      1383
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      83
      931
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      844
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      293
      763
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      82
      631
    6. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      46
      623
    7. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      621
    8. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      617
    9. 39
      569
    10. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      28
      564
    Aihe