Sanoivat Senaatintorin miekkarissa että kuka tahansa voi joutua poliisin tappamaksi täälläkin, minä tai sinä. Onko Porissa tai yleensäkin Suomessa vaarallisia poliiseja joita pitää pelätä?
Uhri voi olla minä tai sinä.
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Älä tule Poriin. Teet niin omituisia aloituksia.
Porissa, kuten muissakin paikoissa, on toki paljon pösilöitä.
Mutta Suomen Poliisilla ei ole tapana käyttää ylimitoitettuja voimakeinoja edes apukoululaisiin, eli tervetuloa, olitpa minkä värinen ihminen hyvänsä.
Jos ole väkivaltarikollinen ja huumeiden käytäjä ja tämän lisäksi jogger. Niin sitten.
Todella outo aloitus.Poliisi ei tapa ketään Suomessa ellei ole aivan pakko.Silloinkin kun poliisi ampuu, pyritään ampumaan niin että kyseinen kohde saa osumaa niin että lamaantuu.
Vain todella dorka voi kuvitella jotain amerikkajuttuja Suomeen.Aloittaja on varmasti liberaali vihervassari jolle mikki hiirikin on totta.
Persuthan niin kuvittelevat ja uhriutuvat, että suomalaiset poliisit ovat jotain vihervassareita liberaaleja, jotka vainoavat heitä.
Kyllähän poliisissa on paljon vassareita.Eräskin kylpi yhteiskuvissa nuorten afrikkalaispoikien kanssa.Olisiko niin että hän on vähän "sellainen" setä?
Kaikki jotka rohkenivat arvostella pakolaispolitiikkaa olivat kyseisen nuorista tummista pojista pitävän viiksivallun vihollislistalla.
Ei poliiseissa varmaankaan ole vasemmistolaisia sen enempääkuin suomalaisissa yleensä ottaen.
Turhaa persujen vitisemistä.