En nyt varsinaisesti vihaa, mutta kiukutta kyllä. Miksi tupakoitsijat muuttavat asumaan savuttomaan taloon? Sitten niille pitää olla tupakkapaikka, joka näillä pienillä tonteilla on aina liian lähellä taloa. Se siitä savuttomuudesta. Parvekkeella ei voi olla, ja savu tulee sisällekin. Jättäisivät savuttomat talot meille, jotka emme halua keuhkosyöpää! Ja allergisille ja astmaatikoille.
tupakoitsijat savuttomassa talossa
7
199
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tämä totta? Vihaksi pistää jos on totta 😡 Savuton alue pitäisi olla koko tontti noissa savuttomissa taloyhtiöissä. Kovia sanktioita rikkeistä, jollei kiellot toimi?
- Anonyymi
Totta on. Tupakointi on kielletty kaikkialla yhtiön alueella muualla paitsi sillä tupakkapaikalla. Mutta ei se savu siellä tupakkakatoksessa pysy.
- Anonyymi
Älkää viittikö.
Jumala lahjoitti maailmaa luodessaan jokaiselle oliolle jonkun lahjan.
Ihan kuin kissanminttu on kissalle, porkkana hevoselle.
Ihmiselle Hän lahjoitti tupakan.
Se on suuri nautinto ja samalla tapa päästä eroon maallisesta maailmasta jos sielusi katsoo että olet täyttänyt tehtäväsi maan päällä.
Isäni tupakoi koko elämänsä eikä mitään ongelmia, hänen sielu nautti isän olemuksesta. - Anonyymi
Tupakoitsijat pitäkööt nautintonsa, kunhan nauttivat sen jossain, missä eivät pilaa muiden hengitysilmaa.
- Anonyymi
Passiivi tupakoivat voivat saada myös keuhkosyövän, ihan vain tiedoksi, kolmet vielä tiennyt sitä? Eli ehkä ymmärrät nyt paremmin, sen miksi kaikki ei hyväksy tupakointia.
- Anonyymi
Niin mutta se on sinun sielusi valinta kuoletko siihen vai et.
Eli oletko jo saanut maanpäälliset tehtäväsi tehtyä, etkä enää tarvitse kehoasi.
Tupakka on siinä kohtaan yksi vaihtoehto miten kuolet.
- Anonyymi
Jos te syöpäkammoiset oikeasti tietäisitte jotain hengitysteille vaarallisista hiukkasista, niin ette vaahtoaisi tupakansavusta (ja se ei ole kuin aavistus tupakansavun hajua, mikä ulkoilmassa nenäänne kulkeutuu).
Lukekaapa tutkimuksia. Auton renkaista hioutuu pieniä partikkeleita AINA, kun kumipyöräisellä autolla ajetaan. Nämä partikkelit ovat erittäin pieniä (pienempiä kuin tupakansavun molekyylit) ja pienuutensa buoksi ne kulkeutuvat syvälle meidän kaikkien keuhkokudoksiin. Se on sitten enempi geeneistä kiinni, kenelle kehittyy syöpä.
Näitä asioita on tutkittu yliopistoissa (monikko) ja mittauksia tehty useassa paikassa. Erään tukimuksen sivutuotteena todettiin myös, että korvausilmasuodattimet asunnoissa ovat täysin höpöhöpö-tuotteita eli rahastusta. Ne suodattimet eivät kykene suodattamaan kuin näkyvää pölyä.
Olen aina ollut vaistomaisesti sitä mieltä, että astmaoireilla on psykologinen alkusyy. Näin on myös monien allergiaoireiden suhteen. Toivon hyviä lukuhetkiä tieteellisten artikkeleiden parissa, mutta ennen muuta toivon vilpittömästi mentaalista valaistumista ja vankempaa terveyttä kaikille, joilta ei hengittäminen oikein onnistu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t485324Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo783223Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel233074HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432921Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L342197Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi501755Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271676Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k911615Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4181384Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2611338