tupakoitsijat savuttomassa talossa

Anonyymi

En nyt varsinaisesti vihaa, mutta kiukutta kyllä. Miksi tupakoitsijat muuttavat asumaan savuttomaan taloon? Sitten niille pitää olla tupakkapaikka, joka näillä pienillä tonteilla on aina liian lähellä taloa. Se siitä savuttomuudesta. Parvekkeella ei voi olla, ja savu tulee sisällekin. Jättäisivät savuttomat talot meille, jotka emme halua keuhkosyöpää! Ja allergisille ja astmaatikoille.

7

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko tämä totta? Vihaksi pistää jos on totta 😡 Savuton alue pitäisi olla koko tontti noissa savuttomissa taloyhtiöissä. Kovia sanktioita rikkeistä, jollei kiellot toimi?

    • Anonyymi

      Totta on. Tupakointi on kielletty kaikkialla yhtiön alueella muualla paitsi sillä tupakkapaikalla. Mutta ei se savu siellä tupakkakatoksessa pysy.

    • Anonyymi

      Älkää viittikö.
      Jumala lahjoitti maailmaa luodessaan jokaiselle oliolle jonkun lahjan.
      Ihan kuin kissanminttu on kissalle, porkkana hevoselle.
      Ihmiselle Hän lahjoitti tupakan.
      Se on suuri nautinto ja samalla tapa päästä eroon maallisesta maailmasta jos sielusi katsoo että olet täyttänyt tehtäväsi maan päällä.
      Isäni tupakoi koko elämänsä eikä mitään ongelmia, hänen sielu nautti isän olemuksesta.

    • Anonyymi

      Tupakoitsijat pitäkööt nautintonsa, kunhan nauttivat sen jossain, missä eivät pilaa muiden hengitysilmaa.

    • Anonyymi

      Passiivi tupakoivat voivat saada myös keuhkosyövän, ihan vain tiedoksi, kolmet vielä tiennyt sitä? Eli ehkä ymmärrät nyt paremmin, sen miksi kaikki ei hyväksy tupakointia.

      • Anonyymi

        Niin mutta se on sinun sielusi valinta kuoletko siihen vai et.
        Eli oletko jo saanut maanpäälliset tehtäväsi tehtyä, etkä enää tarvitse kehoasi.
        Tupakka on siinä kohtaan yksi vaihtoehto miten kuolet.


    • Anonyymi

      Jos te syöpäkammoiset oikeasti tietäisitte jotain hengitysteille vaarallisista hiukkasista, niin ette vaahtoaisi tupakansavusta (ja se ei ole kuin aavistus tupakansavun hajua, mikä ulkoilmassa nenäänne kulkeutuu).

      Lukekaapa tutkimuksia. Auton renkaista hioutuu pieniä partikkeleita AINA, kun kumipyöräisellä autolla ajetaan. Nämä partikkelit ovat erittäin pieniä (pienempiä kuin tupakansavun molekyylit) ja pienuutensa buoksi ne kulkeutuvat syvälle meidän kaikkien keuhkokudoksiin. Se on sitten enempi geeneistä kiinni, kenelle kehittyy syöpä.

      Näitä asioita on tutkittu yliopistoissa (monikko) ja mittauksia tehty useassa paikassa. Erään tukimuksen sivutuotteena todettiin myös, että korvausilmasuodattimet asunnoissa ovat täysin höpöhöpö-tuotteita eli rahastusta. Ne suodattimet eivät kykene suodattamaan kuin näkyvää pölyä.

      Olen aina ollut vaistomaisesti sitä mieltä, että astmaoireilla on psykologinen alkusyy. Näin on myös monien allergiaoireiden suhteen. Toivon hyviä lukuhetkiä tieteellisten artikkeleiden parissa, mutta ennen muuta toivon vilpittömästi mentaalista valaistumista ja vankempaa terveyttä kaikille, joilta ei hengittäminen oikein onnistu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4520
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      119
      4472
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4427
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3988
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3414
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3289
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3271
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe