En nyt varsinaisesti vihaa, mutta kiukutta kyllä. Miksi tupakoitsijat muuttavat asumaan savuttomaan taloon? Sitten niille pitää olla tupakkapaikka, joka näillä pienillä tonteilla on aina liian lähellä taloa. Se siitä savuttomuudesta. Parvekkeella ei voi olla, ja savu tulee sisällekin. Jättäisivät savuttomat talot meille, jotka emme halua keuhkosyöpää! Ja allergisille ja astmaatikoille.
tupakoitsijat savuttomassa talossa
7
163
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tämä totta? Vihaksi pistää jos on totta 😡 Savuton alue pitäisi olla koko tontti noissa savuttomissa taloyhtiöissä. Kovia sanktioita rikkeistä, jollei kiellot toimi?
- Anonyymi
Totta on. Tupakointi on kielletty kaikkialla yhtiön alueella muualla paitsi sillä tupakkapaikalla. Mutta ei se savu siellä tupakkakatoksessa pysy.
- Anonyymi
Älkää viittikö.
Jumala lahjoitti maailmaa luodessaan jokaiselle oliolle jonkun lahjan.
Ihan kuin kissanminttu on kissalle, porkkana hevoselle.
Ihmiselle Hän lahjoitti tupakan.
Se on suuri nautinto ja samalla tapa päästä eroon maallisesta maailmasta jos sielusi katsoo että olet täyttänyt tehtäväsi maan päällä.
Isäni tupakoi koko elämänsä eikä mitään ongelmia, hänen sielu nautti isän olemuksesta. - Anonyymi
Tupakoitsijat pitäkööt nautintonsa, kunhan nauttivat sen jossain, missä eivät pilaa muiden hengitysilmaa.
- Anonyymi
Passiivi tupakoivat voivat saada myös keuhkosyövän, ihan vain tiedoksi, kolmet vielä tiennyt sitä? Eli ehkä ymmärrät nyt paremmin, sen miksi kaikki ei hyväksy tupakointia.
- Anonyymi
Niin mutta se on sinun sielusi valinta kuoletko siihen vai et.
Eli oletko jo saanut maanpäälliset tehtäväsi tehtyä, etkä enää tarvitse kehoasi.
Tupakka on siinä kohtaan yksi vaihtoehto miten kuolet.
- Anonyymi
Jos te syöpäkammoiset oikeasti tietäisitte jotain hengitysteille vaarallisista hiukkasista, niin ette vaahtoaisi tupakansavusta (ja se ei ole kuin aavistus tupakansavun hajua, mikä ulkoilmassa nenäänne kulkeutuu).
Lukekaapa tutkimuksia. Auton renkaista hioutuu pieniä partikkeleita AINA, kun kumipyöräisellä autolla ajetaan. Nämä partikkelit ovat erittäin pieniä (pienempiä kuin tupakansavun molekyylit) ja pienuutensa buoksi ne kulkeutuvat syvälle meidän kaikkien keuhkokudoksiin. Se on sitten enempi geeneistä kiinni, kenelle kehittyy syöpä.
Näitä asioita on tutkittu yliopistoissa (monikko) ja mittauksia tehty useassa paikassa. Erään tukimuksen sivutuotteena todettiin myös, että korvausilmasuodattimet asunnoissa ovat täysin höpöhöpö-tuotteita eli rahastusta. Ne suodattimet eivät kykene suodattamaan kuin näkyvää pölyä.
Olen aina ollut vaistomaisesti sitä mieltä, että astmaoireilla on psykologinen alkusyy. Näin on myös monien allergiaoireiden suhteen. Toivon hyviä lukuhetkiä tieteellisten artikkeleiden parissa, mutta ennen muuta toivon vilpittömästi mentaalista valaistumista ja vankempaa terveyttä kaikille, joilta ei hengittäminen oikein onnistu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204724
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831712Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2871576Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741534Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2471404Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121160Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341141Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041099- 931054
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi651043