Antoi takoa päähänsä kuin puolijauhoinen. Häpeällinen häviö kun katsoo ottelun alun suunsoittoa Alilta, silmät suurina kuin teevadit. Holmesin meriititkin ovat kovemmat, 48 peräkkäistä voittoa. Vain Marciano on pystynyt samaan.
https://www.youtube.com/watch?v=Kw1P8V1OMyY
Surkea oli Ali.
7
125
Vastaukset
- Anonyymi
Mikäs nyt noin pahan olon on aiheuttanut? Pitää edesmennyttä kaikkien aikojen nyrkkeilijää oikein urakalla tulla tänne haukkumaan. Ei ollut Ali enää primessa Holmes ottelussa. Katso hänen ottelujaan 60-70 luvun alusta. Niistä otteluista sä näet, miksi hänestä sanotaan kaikkien aikojen paras raskassarjalainen.
- Anonyymi
Ihan hyvä mutta tyhmin ja rasistisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan hyvä mutta tyhmin ja rasistisin.
Tosta olen samaa mieltä, julkisissa kannanotoissaan ja muutenkaan ei ehkä miellyttävimpiä ihmisiä maailmassa. Tosin en lähde häntä arvostelemaan, koska en häntä tuntenut. Julkisuuskuvanhan hän itsestään antoi varmasti tarkoituksella sellaiseksi, kuin ihmiset hänen luuli olevansa. Häntä tuntevien haastatteluja taas lukeneena, kuva oli hyvin toisenlainen. Mutta tosiaan, nyrkkeilijänä tuolla 60-70 luvulla raskassarjalainen vailla vertaa. Se tyyli, jolla hän silloin otteli, oli kaikkea muuta kuin puolijauhoista. Silloin hän ei kyllä antanut kenenkään osua itseensä, eikä häneen kyllä silloin juuri kukaan osunutkaan.
Toki surullista katsottavaa uran loppupuolen ottelut, niissähän näkee selvästi, että hän ei ollut enää terve, iskut olivat tehneet tehtävänsä, ura jatkui liian pitkään. Jos katsoo hänen ihan viimeisiä otteluita, esimerkiksi juuri vaikka Holmesia vastaan, niin johan sen näkee ennen ottelua, että mies on kuin humalainen ja askel heittää sinne tänne. Eihän tänäpäivänä kukaan lääkäri edes antaisi lisenssiä vastaavalle tapaukselle enää. Kyllä varmasti oli lahjottu jo sen aikaiset lääkärit lisenssin saamiseksi. Jos lääkärit eivät huomanneet selkeitä ja vakavia aivovamman oireita, kun tavan kansalainenkin ne huomaa, niin melko omituista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tosta olen samaa mieltä, julkisissa kannanotoissaan ja muutenkaan ei ehkä miellyttävimpiä ihmisiä maailmassa. Tosin en lähde häntä arvostelemaan, koska en häntä tuntenut. Julkisuuskuvanhan hän itsestään antoi varmasti tarkoituksella sellaiseksi, kuin ihmiset hänen luuli olevansa. Häntä tuntevien haastatteluja taas lukeneena, kuva oli hyvin toisenlainen. Mutta tosiaan, nyrkkeilijänä tuolla 60-70 luvulla raskassarjalainen vailla vertaa. Se tyyli, jolla hän silloin otteli, oli kaikkea muuta kuin puolijauhoista. Silloin hän ei kyllä antanut kenenkään osua itseensä, eikä häneen kyllä silloin juuri kukaan osunutkaan.
Toki surullista katsottavaa uran loppupuolen ottelut, niissähän näkee selvästi, että hän ei ollut enää terve, iskut olivat tehneet tehtävänsä, ura jatkui liian pitkään. Jos katsoo hänen ihan viimeisiä otteluita, esimerkiksi juuri vaikka Holmesia vastaan, niin johan sen näkee ennen ottelua, että mies on kuin humalainen ja askel heittää sinne tänne. Eihän tänäpäivänä kukaan lääkäri edes antaisi lisenssiä vastaavalle tapaukselle enää. Kyllä varmasti oli lahjottu jo sen aikaiset lääkärit lisenssin saamiseksi. Jos lääkärit eivät huomanneet selkeitä ja vakavia aivovamman oireita, kun tavan kansalainenkin ne huomaa, niin melko omituista.Ois voinu elää vielä tänäänkin jos nuo 5 viimestä matsia olisi jätetty ottelematta.
Kyllä tämän nykyajan moraalin mittapuulla hän olisi pahemman luokan rasisti ja pahanpuhuja. Silloin se meni vielä mutta ei menis enään.
Huusi Frazierillekin, että karvainen musta apina, vai miten se meni ja vielä pahempaakin.
- Anonyymi
Alillahan oli paljon teatteria työn puolesta, haullui muka Frazieria ja kuitenkin ajoivat samalla autolla otteluun.
- Anonyymi
Kyllä sä olet nyt ymmärtänyt jotain väärin. Ei ne sinne otteluun ole samalla autolla mennyt, muuten olivat kyllä yhteyksissä ja Frazier lainasi Alille rahaakin, kun Ali oli ottelukiellossa ja rahansaanti niukkaa.
- Anonyymi
Surkea oli aloitusviesti. Täytyy nyt muistaa, että Ali oli myös Show-mies, ja teatteri yms. kuuluu etenkin Jenkeissä kuvioon. Trash talk. Esim. UFC:ssä Conor McGregor, Chael Sonnen jne. Nyrkkeilyssä Tyson Fury. Ja Showpaini joka on Jenkeissä iso juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6668084Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672336Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332286- 1471868
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281393Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511252Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141244Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.70938Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65862Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7802