saakohan täällä puhua politiikkaa ja kiinnostaako se. Mitäs mieltä olette, Tarja Halonen , suurin ansio presidenttinä on se että on nainen, vastaan Sauli Niinistö, suurin ansio on se että on naisten mies...
Eiks ois tytöt kiva seurata PresidenttiSaulin seikkailuja...
Eiks ois tytöt kiva seurata PresidenttiSaulin seikkailuja...
Vastaukset 10
Vanhimmat
Saulissahan on charmia! Suomi kaipaa jo miespressaa ja Sauli isänä ja leskenä varmasti ymmärtää yksin-elävien miesten ja naisten arkipäivää. :)
Käyvätkö tämän palstan kirjoittelijat muuten maailmanmenoa- ja politiikkapalstoilla ottamassa asioihin kantaa??
Toivoisi että siellä olisi naisiakin, kun miehet kirjoittelevat paljon! Politiikka on kuitenkin asia, johon pitäisi ottaa kiivaasti kantaa.
Tarja omaa työläis taustan,on kansan ihminen,Sauli omaa porvari taustan eli on pesun kestävä kapitalisti ,kumpaa kannattaa peruspalkalla raatavan tai työttömän äänestää?
tehtävänsä hyvin:) Sauli osaa nämä talousasiat ehkä vielä paremmin..hm..vaikuttaako se presidenttinä mitenkään, onko naisten mieleen vai ei? Hommat täytyy hoitaa:) Ehkä Tarja päässee lähemmäs tavallista ihmistä:) Ja tuo Sauli pitäis varmaankin Suomen taloutta varmoissa käsissä, mutta sisältyyhän siihen presidenttiyteen muutakin:))
eihän tarjassakaan mitään vikaa ole. hyvin on hoitanut mutta jotain räväkäpää naamaa ja persoonaa kaivattaisi tähän suomen tasaseen tahtiin. Sauli olisi sellaanen sopiva tyyppi sinne etunenäksi tällä hetkellä.
Kyllä nyt sais naisvalta välillä vaihtua ja Sauli voisi näyttää presidenttinä kykynsä. Sillä se mies kyllä tietää mitä tekee.
koska hoitanut tehtävänsä hyvin:))
Saulista tuli Tsunamiuskovainen, joka ei enää (jos koskaan) kykene toimimaan presidenttinä.
Ihanaa, että hän ja läheisensä pelastuivat, mutta luulen Saulin arvomaailman muuttuneen liikaa (onneksi)!
Kaikkea hyvää hänelle ja perheelleen!
Olisiko presidentti Sauli yhtälailla ku tämä presidentti Uuno Turhapuro?
Puolueiden arvot ovat niin samanlaisia nykyään, että eipä ole juuri väliä, mistä joukkueesta Presidentti tulee. Presidentti on Henkilö. Ei muuta. Sauli on edustava, kuten PR-henkilön tulee ollakin.
vähemmän sillä Saulilla taitaa olla seikkailuja, kuin tuon ikäisellä miehellä keskimäärin. Kaikki jutut vaan tulevat julkisuuteen. Ihan ok puolivallaton leskimies.