Tervehdys pohjanmaalta

Olen kovasti aikeissa muuttaa Ristijärvelle, mikäli hän huolii minut toyboykseen. Olen käsityksessä, että on kovin pieni kunta, mikä toki sopii minulle paremmin kuin mainiosti.

Sellainen ajatus vain kuitenkin tuli mieleen, että pienessä yhteisössä juorut sekä pahanpuhumiset leviävät kovin helposti.

Sinänsä minua ei haittaa, mitä mieltä muut ovat, itse tunnen itseni. Mutta kysyisin nyt, kuinka helposti Ristijärveläiset hyväksyvät uuden asukkaan, tällaisen onnettomuudessa pahasti loukkaantuneen vammaisen?

3

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tervetulloo vaan, meillä on keskellä kyllää mustan karhea palvelutalo jonne kyllä soppii. Naiset palveloo, pessee ja syöttää. Talon kyllä huomaa kun se ei sovi maalaiskylään ollenkaan, sanovat sitä Manalaksi kun on kuin tervattu.

      • Anonyymi

        Hieno talo. Kylän valopilkku kun muuten on niin vanhanaikaisia rakennuksia ja tylsän samannäköisiä ja värisiä. On se vaan rumaa tuo 70-90 luvun arkkitehtuuri..


    • Anonyymi

      Eipä kannata pakkautuu, muuta kajaaniin, saat palveluu paremmin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4138
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      27
      3019
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe