Tervehdys pohjanmaalta

Olen kovasti aikeissa muuttaa Ristijärvelle, mikäli hän huolii minut toyboykseen. Olen käsityksessä, että on kovin pieni kunta, mikä toki sopii minulle paremmin kuin mainiosti.

Sellainen ajatus vain kuitenkin tuli mieleen, että pienessä yhteisössä juorut sekä pahanpuhumiset leviävät kovin helposti.

Sinänsä minua ei haittaa, mitä mieltä muut ovat, itse tunnen itseni. Mutta kysyisin nyt, kuinka helposti Ristijärveläiset hyväksyvät uuden asukkaan, tällaisen onnettomuudessa pahasti loukkaantuneen vammaisen?

3

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tervetulloo vaan, meillä on keskellä kyllää mustan karhea palvelutalo jonne kyllä soppii. Naiset palveloo, pessee ja syöttää. Talon kyllä huomaa kun se ei sovi maalaiskylään ollenkaan, sanovat sitä Manalaksi kun on kuin tervattu.

      • Anonyymi

        Hieno talo. Kylän valopilkku kun muuten on niin vanhanaikaisia rakennuksia ja tylsän samannäköisiä ja värisiä. On se vaan rumaa tuo 70-90 luvun arkkitehtuuri..


    • Anonyymi

      Eipä kannata pakkautuu, muuta kajaaniin, saat palveluu paremmin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      64
      5230
    2. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2465
    3. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      268
      2406
    4. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2359
    5. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      19
      1694
    6. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      219
      1478
    7. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      51
      1077
    8. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      13
      1033
    9. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      1016
    10. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      947
    Aihe