Mulle tuli uutena aikoinaan tablettiin Huawei T 10, een gmailin s-posti, nyt on tullut sellanen hankaluus, että kun menen omalla läppärillä kirjautumaan gmailiin niin se ei päästä mua sinne, kysyy turvakoodia tai lukua mikä lähetetään siihen tablettiin, eipä ennen kysellyt, en käytä juurikaan tabletin kautta s-postia, moittiiko gmail asiaa siksi kun tabletissa on ilmeisesti gmail koko ajan auki? Olen yrittänyt löytää mistä saisin kirjauduttua ulos tabletin gmailista mutta en ole löytänyt sieltä kirjaudu olos juttua, mitä pitäs tehdä, en viittis joka kerta kun menen läppärillä gmailiin alkaa hoitaan itseäni sisälle joidenkin turvakoodien kautta, käyhän se mutta pitää aina hakea tabletti ja avata se?
Jatkuvaa turvakyselyä?
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Usko pois, mutta taskulaskimella se on vielä hankalampaa.
Kiteytettynä, eikö Huawei Tabletista pääse kirjautumaan ulos gmailista? Ei mulla muuta.
Ei pidäkään päästä..
Gmail puhelimella/tabletilla onkin näköjään syvältä
https://support.google.com/mail/answer/8154?co=GENIE.Platform=Android&hl=fi&oco=0
Jaahas, no jos poistan tabletista tuon gmailin kokonaan, poistuuko se myös pöytäkoneelta?
Ei sitä voi poistaa. Google tili kuuluu olla kokoajan käytössä tablettimessa ja siihen kuuluvat sähköpostit sun muut..
Hah.. Poistin koko Windowsin ja asensin Ubuntun.
Läppärissä on paikka missä kysytään, poistetaanko tili mutta tabletissa ei ole tätä kysymystä, päinvastoin siinä on kysymys, lisätäänkö toinen tili. Onhan se erikoista.
Hyvä ettei ole..
Jos jaksaa tai viitsii katsoa linkkiä ylempäntä niin kerrotaan
"Huom. Tilin poistaminen puhelimesta tai tabletilta ei poista tiliä kokonaan, vaan voit edelleen käyttää sitä tietokoneella tai muilla laitteilla."
Lukutaidottomuus taitaa olla palstalla kovinkin yleistä???