"""Katri Kulmunin luottoavustaja Kari Jääskeläinen on valittu uudeksi valtionvarain ministeriksi. Pitkäaikainen luotto Kepun taustamiehenä nosti Karin ykköseksi."""
Kari Jääskeläisestä valtionvarainministeri
8
56
Vastaukset
- Anonyymi
Vanhanen petti porukat ja kenttäväet. Yhtä kiero edelleen kuin oli tuppeensahatun aikana. Perjantaina vannoi ettei ole käytettävissä. Nyt änkesi tehtävään silti. Kepu menetti ääniä jälleen. Ilmankos Rehulakin oli tulta ja tappuraa eilen.
- Anonyymi
Vanhanen valehtelee pokkana mitä vain. Kyllä se muistetaan,
vaikka se luulee ja toivoo, että hänen valehtelunsa ja kieroilunsa
on unohdettu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhanen valehtelee pokkana mitä vain. Kyllä se muistetaan,
vaikka se luulee ja toivoo, että hänen valehtelunsa ja kieroilunsa
on unohdettu.Jotkut asiat unohtuu ajansaatossa.
Mutta nähty on että esimerkiksi poliittinen kostomuisti ulottuu jopa yli sukupolvien.
- Anonyymi
Katri jatkaa viisikossa, tätä en ymmärtänyt ennenkuin hän kertoi, että viisikko = Puolueen puheenjohtajat. Mutta eihän Marin ole puolueen puheenjohtaja.
- Anonyymi
Nii-iin. Eikä Katri ole MINISTERI enää, vaan rivikansanedustaja. Hänen paikkansa olisi eduskunnan normaali istuimilla...
Ai niin ai niin ai niin, olisihan se noloa istua "yleisössä" nyt, kun aiemmin on saanut olla siellä paremman herrasväen eli ministereiden aitiossa.
- Anonyymi
Alotuksen Kari Jääskeläinen ON täysin outo nimi, kuka hän on, alottajan naapuriko,, vai naapurin siivooja,
sori meikä ei tunne,,,- Anonyymi
Samaa meinasin kysyä, liityykö hän puheopetushankintaan, vai mihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa meinasin kysyä, liityykö hän puheopetushankintaan, vai mihin.
Avaus on vitsi, tsoukki.
Jääskeläinen junaili Kulmunin sparraukset esiintymiskoulutuksessa ja piikki oli auki 50 000 euroon saakka.
Nyt Jääskeläinen ja Kulmunin muutkin avustajat ovat ilman työpaikkaa kun Kulmuni erosi ministeri pestistään. Elleivät avustajat p ä ä s e lohtuna Vanhasen leiriin???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854640Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1773646Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.672083Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471084- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904