Apple hidasti iPhoneja salaa

Apple hidasti iPhoneja salaa ja valitti tuomiosta – miljoonasakko rapsahti silti.

Nyt osa epäilee että Microsoft hidasti tahalaan w7 , kun w10 tuli markkinoille.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

En käyttä Microsoftin tuotteita enään

Äänestä
  • Ei todellakaan. YHTÄÄN!

    Äänestä

Jaa että Omena hidastelee toimintaansa,no ei siinäkään asiassa mitään kummallista ole.Luurit heillä maksaa 1000 euroa ja tietokoneet 2000 euroa jos kohtuullisen puhelimen/tietokoneen haluaa.Ei ole Omppu yhtään ahne firma,ei ole ei..

Äänestä
  • Miksiköhän ompun puhelimet alkaa hinnasta 299€ ja pöytäkoneet 928€ ja kannettavat 1079€. Vähän on pielessä noi sun hintatiedot.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksiköhän ompun puhelimet alkaa hinnasta 299€ ja pöytäkoneet 928€ ja kannettavat 1079€. Vähän on pielessä noi sun hintatiedot.

    Eikös se näytön jalka jo yksinään maksa noin tuhat euroa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikös se näytön jalka jo yksinään maksa noin tuhat euroa.

    Tahallan hidasti w7:n.
    Sen huomas sellvästi ennen w10 julkaisua.

    Äänestä

  • Ylläpidon kuuluisi voida!

    Äänestä

"Nyt osa epäilee että Microsoft hidasti tahalaan w7 , kun w10 tuli markkinoille"

Versiosta riippumatta kaikki wintoosat hidastuvat ajan myötä "luonnollisesti" jos niihin aina päivittää kaikki päivitykset.

Äänestä

Applen vakoilun laajuutta voi päätellä tästä:
------------------------------------------------------------------------------------------
Apple ilmoitti jäljittävänsä varastettuja iPhoneja – mellakoissa ryöstetyt puhelimet palautettava myymälään
torstai 04.06.2020 klo 5:18
Yhtiö poistaa myymälöistä varastettuja matkapuhelimia käytöstä muuttaen ne toimintakyvyttömiksi.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Äänestä

Hyvä että vaiettua totuutta tuodaan esiin.

Äänestä

Siittähän puhuttiin aikoinaan paljonkin.

Äänestä

W7 hidasti MS ihan selvästi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Apple hidasti iPhoneja salaa ja valitti tuomiosta – miljoonasakko rapsahti silti.

Nyt osa epäilee että Microsoft hidasti tahalaan w7 , kun w10 tuli markkinoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu