Hei sanokaa te jotka ootte jo 6 krt hakenu

miten mä ilmottaudun yliopiston pääsykokeisiin?

pitääkö sinne lähettää jotain kuponkeja vai soittaa johonkin??

älkää laittako mitään "kato netistä" :) tack och hej
31278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

KATSO YLIOPISTOJEN NETTISIVUILTA!!!!!

Äänestä

Ihan oikeesti tämä on päivänselvä asia!
Yliopistoon haetaan hakulomakkeella ja sen perusteella ne osaavat odottaa sinua yliopiston pääsykokeisiin. Sinne ei siis ilmoittauduta, kutsuta tai ainakaan soiteta. Sinne vain mennään. Poikkeuksena tosin esim. OKL, jonne kutsutaan parhaimmat hakijat.

Ehkä sun kuitenkin olisi vielä syytä harkita, haluatko todella näin tieteelliseen opinahjoon, jos netin tai oman pään käyttö tuntuu noin ylivoimaiselta.

Äänestä
  • "Kuponkeja"... hehehehe... anteeks, mun ei OIKEESTI oo tarkotus pilkata, toi sana vaan oli niin hauska tossa kohtaa.. ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


anusaukko kirjoitti:

miten mä ilmottaudun yliopiston pääsykokeisiin?

pitääkö sinne lähettää jotain kuponkeja vai soittaa johonkin??

älkää laittako mitään "kato netistä" :) tack och hej

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu