kerrostalo asuminen

Anonyymi

Naapurini on kunnon pihapoliisi kuka kyttää ikkunasta kaikki vieraani ja omat liikkumiset ja ottaa selville jollain tapaa vieraiden nimet ja osoitteet. Tarvisi keksiä kiva jäynä ei niin kiva jäynä (riippuu kumman mielestä) millä meno rauhoittuisi. Isännöitsijälle ilmoitettu mutta ei ole apua kun menty kuulemma kaikkien lakien/sääntöjen mukaan ja en muuta pois.

2

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jospa muistaisit, että ei joku juorukello saa mitenkään kaikkien läheistesi nimiä selville eikä heidän asioitaan, saatikka sinun itsesi asioita selville, ei mitenkään ja tuskin olet niin kiinnostava kuin luulet olevasi. Putoa jo maahan luulojen pilven kamaralta. Kannattaa lopettaa turhat luulottelut ja keskittää ajatukset ja harrastukset muihin asioihin kuin naapurin tekemisten ja puhumisen vahtimiseen.

    • Anonyymi

      Tsot tsot, ei saa rajoittaa palstan aktivointia !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      53
      1717
    2. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      325
      1511
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      102
      1466
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1185
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      22
      1183
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      70
      1156
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1127
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      79
      1081
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      183
      968
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      896
    Aihe