Siinä olisi yhdellä Iskanderilla tuhottu puolet Suomen Horneteista.
Elephant walk
9
190
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkea voi kuvitella.
- Anonyymi
Heippa Moskova! Ei kannata sentään uskoa itse keksimiänne satuja. Suomen horneteista puolet ei ollut samalla kentällä. Koskaan.
- Anonyymi
Iskander on tosiaan tehokas järjestelmä, harmi vain liian kallis pienen Suomen puo-
lustusvoimalle.- Anonyymi
Iskaderin aselasti ja tarkkuus on sama kuin yhden Stukan. Sillä ei ole sotilaallista merkitystä. Iskanderilla tuhotaan sairaaloita ja päiväkoteja.
- Anonyymi
Iskaderilla varmaan mutta puhe olikin Iskanderista. :)
- Anonyymi
Venäjä olisi siis julistanut sodan sillä iskulla.
Ja mitähän sillä olisi saavutettu? Koko puolustuskyky kun ei ole kiinni horneteista. Hyökkääjä saisi silti verisen nenän. - Anonyymi
Miksi putinistien päähän ei mahdu muuta kuin sotiminen.
- Anonyymi
Suur Suomen ja Saksan perintö elää ja siksi.
Fasismi nousee.
- Anonyymi
Kiina hyökkäsi jo, mutta sitä ei ole huomattu vieläkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100861
- 75693
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372