Osuuspankin homeiset asunnot.

Milloin saneeraukset alkaa? Kyllä vuokria nostellaan, vuokralaisista ei kyllä välitetä.
18360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Turha odottaa mitään tapahtuvaksi kun isännöintitoimikin on ns. homeessa.

Tämä o.b. home:n touhukin on melko ala-arvoista - isännöitsijä ei ymmärrä asunto-osakeyhtölaista mitään - lieko edes lukenut, sama lienee tilanne taloyhtiön yhtiöjärjestyksen kanssa. Vielä huonommin on ko.puljun toimitusjohtajan kohdalla.

Pahinta on, että esiintyvät kuin maailman omistajat taloyhtiön kokouksissa, vaikka heillä ei ole mo. kokouksissa minkäänlaista päätösvaltaa.

Äänestä
  • On se vaan niin väärin, että asukkailla ja osakkailla on päätäntävalta omissa asioissaan - eikä isännöisijä voi rahastaa, rosvota ja määräillä ihan oman tahtonsa mukaan.

    Lakia on muutettava välittömästi!

    Äänestä

  • Onhanne kuulemassa saunailossa juoruta

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Onhanne kuulemassa saunailossa juoruta

    Huuvetaankyläläkunataha sille vuorat maksa kuukaude myöhässä tietääosuus pankki väki askot baavot koko tiskillä koko henkilökunta 90luvulla mielosen hannu hanhe aikaa ne on niitä tohmajärven osuus miekkosii taksi martikaiset jne

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On se vaan niin väärin, että asukkailla ja osakkailla on päätäntävalta omissa asioissaan - eikä isännöisijä voi rahastaa, rosvota ja määräillä ihan oman tahtonsa mukaan.

    Lakia on muutettava välittömästi!

    Onko asukkaita riittäny huomauttelloo suapi ite varotukse!?

    Äänestä

  • Timo mökyymää torille ka kahvi kuppi kädes!!!

    Äänestä

Kukas se omistaa ko. rakennuksen? Ootko kokeillut sanoa sille taholle ongelmasta?

Äänestä

Ehkä pankki on aloittanut ekologisen asumisen projektin ?

Äänestä

Huippukuntoiset asunnot suoraan 90 luvun sisustuksella!

Kovapalkkaisia paperinpyörittäjiä kidellä, unohtivat kunnostaa asunnot. Ilmeisesti rahat meni bonuksiin.

Äänestä

Rakentakaa oma lukaali älkääkä itkekö.

Äänestä
  • Timo lainoo rahoo ku entistää velekoo on kaivola tietäät kuski kopilla r-llä torilla grillä!?

    Äänestä

Kide isännöinti ilmeisesti homeessa myös itse

Äänestä
  • Rrrrr

    Äänestä

  • Kunpa se ol sitä 80 luvun puolvälissä hakusessa hakuisella mielessä mielosella litmanen yrjöili ?!

    Äänestä

Ne puretaan ei kannata korjata

Äänestä

Litamanen yrjö mielonen80 luvun lopulla muutto päivänä kadoin kukka ruukusta mullat ruusu puskaa siitää karju niiku ne ois kelle näkynä en ou velekoo yhtiöö vuokra sopi mukset kirjotto muualla!?

Äänestä

Se litmanen ol yrjö näkön kona mies.

Äänestä

Jos ei häiriköi maksaa vele votseensa hankala piästä asuu aikonaa kunta työnti uus-wärtsilää?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Milloin saneeraukset alkaa? Kyllä vuokria nostellaan, vuokralaisista ei kyllä välitetä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu