Alkoholistien leiri Eskolanmäessä

leirissä on ollut lapsia ja nuorisoa käymässä. Siellä on kyselty pillua kaljan keskellä. Aika törkeeksi on menny ehdottelut. Tajuatteko puhuvanne jonkun lapsille? Jos toi olikin joskus jonkun tupakkapaikka koulun aikaan, kasvakaa aikusiksi!
1378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Höpö höpö sä vaan yrität keksityllä tarinalla sulkea kyseisen köyhän miehen pubin koska et siedä nähdä alkoholin julkista juomista.

Äänestä

Ei se teletappila ole mikään leiri, se on istahtamispaikka. Kaupan lähellä ei ole istumispaikkoja ja on vaan hyvä että on paikka missä voi istua vähän syrjemmässä. Siellä istuu ihmisiä, joista suurella osalla ei ole mitään alkoholiongelmaa vaan ovat jutusteluseuraa vailla, yksinäisyyttä torjumassa. Samalla saa hengittää raitista ilmaa eikä tarvitse kitua kerrostalokämpässä. Me olemme ihmisiä kaikki eikä kukaan ole toisen yläpuolella. Tämä maailma ei kaipaa turhasta tuomitsijoita vaan rauhallista rinnakkaineloa. Jos pipoa kiristää liikaa voi se olla merkki masennuksesta, kateudesta tai alkavasta alzheimerin taudista. Elä ja anna elää. ( teletappilan istumapaikat eivät kuitenkaan ole lapsia varten- he voivat viettää aikaansa esim. leikkipuistossa, nuokkarilla, uimahallissa ja muissa lapsille ja nuorille sopivissa harrastuksissa, ja esim. kotona vanhempien kanssa .)

Äänestä
  • Erittäin hyvin sanottu. Suosittelen kaikille turvenuijille vaikkapa edes tunnin piipahtamista teletappilassa, niin saattaa maailma avartua edes hieman.

    Äänestä

Tämmöinen kaveri kun Monni on kuulemma leirin Johtaja. Jos teletapeista on harmia niin kannattaa kääntyä hänen puoleensa.

Äänestä
  • Mitä se monni oli tehnyt kun aiheesta kertovat viestit sensuroitiin aiemmasta ketjusta?

    Äänestä

Uhrataanko leirissä kissoja ruoaksi saatanallisin menoin?

Äänestä
  • Meno on ollut aina kaikin puolin saatanallinen ja ehtoolliseksi on riittänyt kunnon kaariryypyt Gambinasta. Siinäkin jyvät erotellaan akanoista kun krapularyyppy otetaan pehmeästä pullosta!

    Äänestä

Vieläkö Tiivi-Taavi ja Nipsu pyörivät kuvioissa? Ovat nimittäin kaljan pystyssä.

Äänestä

Kyllä tuo on ihan kauhea paikka, eikä poliisi siihen puutu. Eilen kun nostin keittiössä pöydän päälle tuolin ja kiipesin sattumalta ohimennen vilkaisemaan tuolille, niin olin näkeväni että siellä ilmeisesti jo poltti tupakkia.

Äänestä

Juopoilta vietiin kamat pois hahahah! Vituttaako?!

Äänestä

Kyllä pillua saa tiedustella aivan vapaasti, asiasta on KO:n päätös😁, kyseessä ei ole seksuaalinen häirintä, jos ei tiedustelijalla ole samalla ruumiillista kontaktia tiedustelun kohteena olevaan😁

Äänestä

Äläikäseltäkö? Mitä porukkaa tänne kirjottelee oikein?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

leirissä on ollut lapsia ja nuorisoa käymässä. Siellä on kyselty pillua kaljan keskellä. Aika törkeeksi on menny ehdottelut. Tajuatteko puhuvanne jonkun lapsille? Jos toi olikin joskus jonkun tupakkapaikka koulun aikaan, kasvakaa aikusiksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu