LÄMMINVESIVARAAJA?

Kertoo kuka tietäis,jos lämmitän taloa hakkeella,kattila n.30kw.lämmitettävää alaa n.230neliöä,lattialämmitys.ym.Tarvitseeko stokerikattila lämminvesivaraajaa?kattilan vesitilavuus n.300l.5henkinen perhe.vai onko vara viisautta hankkia varaaja heti?
3704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

eipä noihin stokeri systeemeihin yleensä varaajia laiteta..

Äänestä

ainakin "pelivaraa" jo pidenpää katkoa tulee, eräänlainen "puskuri"

Äänestä
  • eihän siitä mitään haittaa ole mutta lisähintaa kertyy varaajasta kylläkin. saahan sen jälkeenpäinkin laitettua jos siltä tuntuu ja on pannuhuoneessa tilaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keltanokka kirjoitti:

Kertoo kuka tietäis,jos lämmitän taloa hakkeella,kattila n.30kw.lämmitettävää alaa n.230neliöä,lattialämmitys.ym.Tarvitseeko stokerikattila lämminvesivaraajaa?kattilan vesitilavuus n.300l.5henkinen perhe.vai onko vara viisautta hankkia varaaja heti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu