retkeilyä....

Ajattelin huomenna tehdä päiväretken Hvitträskiin. Samalla yritän pulahtaa siinä järvessä (jos kehtaa). Pitäs olla hyvä päivä. Yhteensä kävelyä tulee noin 20 kilsaa mut kyllä sen päivässä jaksaa talsii. jos ei nii ottaa bussin.

Kamera/videokamera, uimahousut, juotavaa, syötävää ja tuota hmm kartta? No ei ehkä tarvi. Aika selkeet reitit. Löytyisköhän autiotaloja?

Meinaan kesällä tehdä enemmänkin ja kenties yli yön reissuja kauemmas Espoosta. Pitäs kai kuitenkin tohon telttaan hankkii joku vedenpitävä pressu. 10e teltta kuten muutkin retkeilykamppeet. Niiku mitkä kamppeet?? Joo-o..nyt on kesä. viime kesä meni terassilla tänä kesänä liikuntaa. Outokumpu sen kun kasvaa muuten.

4

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulostaapa jännältä. Itsekin kävin nuorempana lapissa ajelemassa ja yötä olin missä milloinkin. Huonostihan sitä nukkui ja ajeli horkassa, mutta kesäillat on tunnelmallisia ja yötön yö. Parhaiten jää mieleen sellaiset "hiljaiset paikat", esim. joku autiotalo jossa on pihalla vanha auto, kojelaudalla leluauto ja kasettidekissä kasetti jossa lukee CCR. Sellainen jää mieleen. Hyvää matkaa ja muista olla kiitollinen kaikesta mitä kohtaat!

    • Anonyymi

      Jos kävelet hiostavassa kelissä ja saat hiertymiä niin osta Linola nimistä voidetta apteekista ja pyyhkäise sitä kohtaan jossa iho on hierymässä rikki, niin se korjaa tilanteen. Ihme aine

    • Anonyymi

      Hei Erakko. :) Kävitkö retkellä? Oliko mukava päivä?

      • Oon mä retkeillyt ja käynyt pulahtamassa parikin kertaa. Ihan sinne Hvitträskiin asti en ole mennyt mutta pitkiä lenkkejä lähikuntaan kylläkin. Siinäkin kesti tovi kun en saanu aikaiseksi. Ankeeta on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      252
      2308
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1694
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      48
      1367
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1045
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      846
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      15
      827
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      810
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      778
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      776
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe