retkeilyä....

Ajattelin huomenna tehdä päiväretken Hvitträskiin. Samalla yritän pulahtaa siinä järvessä (jos kehtaa). Pitäs olla hyvä päivä. Yhteensä kävelyä tulee noin 20 kilsaa mut kyllä sen päivässä jaksaa talsii. jos ei nii ottaa bussin.

Kamera/videokamera, uimahousut, juotavaa, syötävää ja tuota hmm kartta? No ei ehkä tarvi. Aika selkeet reitit. Löytyisköhän autiotaloja?

Meinaan kesällä tehdä enemmänkin ja kenties yli yön reissuja kauemmas Espoosta. Pitäs kai kuitenkin tohon telttaan hankkii joku vedenpitävä pressu. 10e teltta kuten muutkin retkeilykamppeet. Niiku mitkä kamppeet?? Joo-o..nyt on kesä. viime kesä meni terassilla tänä kesänä liikuntaa. Outokumpu sen kun kasvaa muuten.

4

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulostaapa jännältä. Itsekin kävin nuorempana lapissa ajelemassa ja yötä olin missä milloinkin. Huonostihan sitä nukkui ja ajeli horkassa, mutta kesäillat on tunnelmallisia ja yötön yö. Parhaiten jää mieleen sellaiset "hiljaiset paikat", esim. joku autiotalo jossa on pihalla vanha auto, kojelaudalla leluauto ja kasettidekissä kasetti jossa lukee CCR. Sellainen jää mieleen. Hyvää matkaa ja muista olla kiitollinen kaikesta mitä kohtaat!

    • Anonyymi

      Jos kävelet hiostavassa kelissä ja saat hiertymiä niin osta Linola nimistä voidetta apteekista ja pyyhkäise sitä kohtaan jossa iho on hierymässä rikki, niin se korjaa tilanteen. Ihme aine

    • Anonyymi

      Hei Erakko. :) Kävitkö retkellä? Oliko mukava päivä?

      • Oon mä retkeillyt ja käynyt pulahtamassa parikin kertaa. Ihan sinne Hvitträskiin asti en ole mennyt mutta pitkiä lenkkejä lähikuntaan kylläkin. Siinäkin kesti tovi kun en saanu aikaiseksi. Ankeeta on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      108
      6927
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4441
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      48
      3846
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3522
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3518
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      189
      3465
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2969
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2674
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      47
      2507
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1904
    Aihe