Eikö nuo pojat osaa muuta hokee kuin ...

,,,ei Jumalauta ..
Mä oon kuullu nuita loukkauksia pitkin ikää väsyny vittuun ja muihin sanailuihin
Tosi tympeen kuullosta .
Menisivät kerjäämään kotiin tai jygoslaviaan

Eikö sua tympäse mun puolesta ,,,??eikä niitä auta korjata koska tämmönenhän mä oon

Mutta kun joka päivä kuuloo tuota.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jumalalta on viime kädessäapua pyydettävä. Ihmisiltä sitä ei useinkaan saa vaikka kuinka pyytäisi. Vittua kyllä osataan pyytää sitte senkin eestä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

,,,ei Jumalauta ..
Mä oon kuullu nuita loukkauksia pitkin ikää väsyny vittuun ja muihin sanailuihin
Tosi tympeen kuullosta .
Menisivät kerjäämään kotiin tai jygoslaviaan

Eikö sua tympäse mun puolesta ,,,??eikä niitä auta korjata koska tämmönenhän mä oon

Mutta kun joka päivä kuuloo tuota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu