A) jatkat palstailua
B) otat yhteyttä kaivattuusi
C) et uskalla ottaa yhteyttä
Ikäväsi kohteeseen, otat mieluummin yhteyttä johonkin johon ei tunteita ole.
Mikä on suunnitelmasi?
24
100
Vastaukset
- Anonyymi
A) jatkan palstailua, koska mielenkiitoisimmat keskustelut olen käynyt naisten kanssa. Mies kommentoi kommenttehini, vain ; Ymmärrän.
- Anonyymi
Mieti ny vähän. Näen metrossa ihmisiä, joilla ei mitään tulevaisuutta.
Mitä he antaisivat, jos heillä olisi sellainen kapasteetti, tuli - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mieti ny vähän. Näen metrossa ihmisiä, joilla ei mitään tulevaisuutta.
Mitä he antaisivat, jos heillä olisi sellainen kapasteetti, tuli😨👓👜
- Anonyymi
Pitäisi varmaan laittaa viestiä hänelle kun saisi kerättyä vähän rohkeutta lisää.
Olen ottanut jo yhteyttä kaivattuuni ja jatkan ilmeisesti palstailua. Kanavoin tunteitani tänne, saan vertaistukea,ehkä jotain lohtuakin toisinaan.. Jonkinlaista tunteiden käsittelyä tämä. Tiedän etten voi roikkua hänessä, joten roikun siinä tunteessa minkä hän sai aikaan. Sitten, kun aika tekee tehtävänsä ja olen valmis siirtymään eteenpäin niin ei ole tarvetta tääläkään käydä. Sitä odotellessa..
- Anonyymi
Täällä sama. Pari vuotta on jo kulunut, mutta tunteet eivät ole vielä hävinneet. En tiedä mahtaakohan ne hävitä koskaan.
- Anonyymi
Käyn täällä välillä vain ajankuluksi enää. Kaivattu oli ja meni ja siihen ei ole enää mahdollisuuksia. Ja ei nyt ketään ole siinä mielessä mielen päällä.
- Anonyymi
Rupeet sä mun kaveriks
- Anonyymi
Sama täällä.
Kivat jatkot 👌😚 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rupeet sä mun kaveriks
Jaa, että ihan noin vaan? Kaksi toisilleen tuntematonta ihmistä. :)
- Anonyymi
En mä vaan tiedä. Kun nyt näkisi taas ees.
- Anonyymi
Sama täällä. Ei voi ottaa yhteyttä eikä uskalla pyytää yhetystietojakaan :(
- Anonyymi
Juha panee muita jatkuvasti eikä selvitä asioita joten ei tuu meille diilii.
Homma ei toimi niin et se setvii palstoilla asioita ja paneskelee sivussa somemuijia. Opettelee nyt vaan pois tosta sitoutumiskammostaan. - Anonyymi
Vastaa!
- Anonyymi
B) Otan jossain vaiheessa :)
- Anonyymi
Ei-ei ja ei. Olen vähentänyt palstaa, tavoitteena lopettaa. En ota yhteyttä, se on hänen vuoronsa. Uskallan ottaa yhteyttä, mutta en sitä tee enää. En ota yhteyttä kenenkään muuhunkaan, ei ole tarvetta.
Jos hän ottaa yhteyttä, se on iloinen ja onnellisuutta lisäävä yllätys. ♥️ Silloin panostan tietysti alkuun omalta osaltani. En halua suhdetta, jossa toinen ei ole varma haluaako tai ei tahdo riittävästi. Siitä seuraa vain voimia syövä on-off-juttu. Parempi miettiä rauhassa haluaako ja ottaa yhteyttä, jos tahto löytyy.
Muuten keskityn elämään tulevien hyvien muutoksien läpiviemiseen. Olen varma, että hyppy tuntemattomaan kantaa ja kannattaa. Hän voi hypätä kanssani, jos tahtoo, mutta hyppään tarvittaessa yksinkin läheisteni tuella. S-nainen- Anonyymi
Samaa mieltä olen minäkin. Kyllä miehen pitää tietää mitä haluaa, muutoin arpoo aina monien välillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa mieltä olen minäkin. Kyllä miehen pitää tietää mitä haluaa, muutoin arpoo aina monien välillä.
Eikä tarvi. Eihän se välttämättä voi tietää, mitä haluaa, ennen kuin ottaa selvää. Mistä voi tietää, miltä tuntuu, jos ei ole tekemisissä? Ei mistään. Voi siis hyvin ottaa yhteyttä vaikka vaan siksi, että joku ihminen pyörii mielessä, eikä oikein tiedä miksi. Sittenhän se ehkä selviää, kun on yhteydessä.
- Anonyymi
Mulla ei ole mitään suunnitelmia. Ainakaan aloituksen kysymysten suhteen. :)
- Anonyymi
Entä jos on ominut harhoissa näitä viestejä, ja alkaa sitten otteleen yhteyksiä?
- Anonyymi
Ehkä ei tarvitse mainita tätä palstaa ja niitä harhoja heti. Jos tuollainen pelottaa. Jos ottaa yhteyttä ihan muuten ensin :)
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921135
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116948- 125896
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten282694- 78684
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74631Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54576Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483