Vantaalla pienessä kehutussa liikkeessä olisi erittäin edullisesti tarjolla farmari Ceed, 1,6 diesel.
Millaisia kokemuksia noista? Kyseisellä yksilöllä vähän ajettu ja hinta puoli-ilmainen.
Ainakin sitä myyvää liikettä on vain kovin kehuttu, facebookissakin yli 20000 tykkääjää.
Edullinen Kia Ceed kannattaako?
10
158
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä kannattaa jos Facessa on on noin paljon tykkääjiä, se kertoo autosta ihan kaiken.
Vai onkohan liikkeeellä ollut kilpailu johon on voinut osallistua tykkäämällä sivua, voihan näitä soma ajan pällejä. - Anonyymi
Jos vaikka vain tutkisi auton huolella eikä miettisi muuta näin alkuun.
- Anonyymi
Sehän on hylätty leimalla.
- Anonyymi
Jos vähän ajettu ehkä ok. Jos paljon, niin oo tarkkana. Tuttavalla yli 300 tkm ajettu ollut koko ajan remontissa. Onneksi osaa itse laittaa ja nyt ilmeisesti toiminutkin hyvin.
Yhteen aikaan ostamisen jälkeen oli lähes koko ajan jokin rikki. Toinen etujousi, laturi, akku, virtalukon pohja, turbo, kytkin...) - Anonyymi
Oman kokemuksen mukaan alkupään Cee'deissä 7 vuoden takuu ei kertonut hyvästä laadusta, vaan oli vain maahantuojalle/valmistajalle kohtuullisen edullinen markkinointikeino merkin laatumielikuvan kasvattamisessa.
- Anonyymi
Eihän se edelleenkään kerro mitään laadusta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän se edelleenkään kerro mitään laadusta.
Ei varmaan niin, mutta ensimmäiset vuodet voi ottaa takuun rahoittamiseen rahaa suoraan markkinointibudjetista, sen jälkeen alkaa paine nousta saada laatu kohtaamaan markkinointisanoman kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei varmaan niin, mutta ensimmäiset vuodet voi ottaa takuun rahoittamiseen rahaa suoraan markkinointibudjetista, sen jälkeen alkaa paine nousta saada laatu kohtaamaan markkinointisanoman kanssa.
Silti takuu ei välttämättä kata montaa vikaa. Suurin osa pistetään normaalin kulumisen syyksi. Silloin takuu on edelleen vain markkinointikikka.
- Anonyymi
Ihan skeida malli manuaali Diesel rimpula!😭🤣😂
- Anonyymi
Opel voittaa mennen tullen Korean rimpulan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1104334Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572478Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21833
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768