Ahvenisen kioski oli sellainen "pakko on pysähtyä" -paikka kesäisin, useiden vuosien ajan.
Nyt siinä vaihtui yrittäjä. Kuka lienee tämä uusi vetäjä, mutta sortimentti kutistui ihan surkeaksi. Eipähän tarvitse enää pysähtyä kahville.
Nyt siinä vaihtui yrittäjä. Kuka lienee tämä uusi vetäjä, mutta sortimentti kutistui ihan surkeaksi. Eipähän tarvitse enää pysähtyä kahville.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pitääpä pöräyttää nissanilla kahtomassa. Saatan lennellä ahvenuksessa kuumalla ilmastopallollakin jos semmonen on erkinpellityksessä vapaana. Pakko on ajella uimahajun kautta kun muualla ei oo pylpyröitä
kyllä minulla ole koskaan ollut "pakko pysähtyä" -paikka.. koska yhden kerran kävin jäätelö ostamassa ja sinne jäi jäätelöt.. ei käynyt suomen raha hänelle.. paska paikka..
Äläpäs höpötä. Sinä et ole siellä käynyt koskaan. Näiden keskusteluiden ongelma on kaltaisesi kahelit.
Kyllä kävin. Joensuusta lähin ja menin Lieksaan, hiton kuumana päivänä. Auto täynnä porukkaa ja oltaisiin syöty mieluusti jäätelöt ja pidetty taukoa.. mutta myyjä ei myynyt jäätelöitä.. piti sitten jatkaa matkaa.. ps. Ei kukaan porukasta kuulu etniseen vähemmistöön. Joten outoa oli.
Jospa myyjä katsoi että olette persuja.
Minin vuodenaikaan ja minä vuonna tämä Joensuusta Lieksaan meno tapahtui?
miksi Paikka olisi "pakko on pysähtyä" -paikka ????
taitaa olla kioskin omistaja tuo mikä aloitti tämän keskustelun.
Sinä se varsinainen nero oletkin, voi hyvänen aika!
Kioskin omistajako aloitti viestiketjun että sai itseään herjata!
Kyseessä ei ole herjaus vaan tilanteen toteaminen.
Mainostaa voi myös aiheutamalla siitä keskustelua ja silloin ihmiset käyvät toteamassa tilanteen paikanpäällä.. selkeä mainos..
vai eikö teissä yhtään herännyt ajatusta mennä katsomaan/toteamaan paikan päällä mistä keskustelun aloittaja kirjoittaa..
Eilen pysähdyttiin Ruotsin vieraiden kanssa kahville. Kahvi hyvää, pulla karmea ( ainakin muutaman yön nukkunut ) jäätelöä kuulema tulee huomenna. No se oli viimeinen stoppi sillä kioskilla. Ei jatkoon.
Viime viikolla käytiin perinteisellä Ahvenisen kierroksella. Kioskilla ei ollut ainoatakaan jäätelöä, onneksi sentään oli kylmiä trip mehuja. Vitriinin antiin en olisi koskenut.
Asuin aikoinaan Ahvenisella ja silloin kioski oli kantapaikka. Kaljoilla kävin harva se ilta...
Totas noinniin. Kun se kioski ei ole kaljakuppila.
EI kannata mennä katsomaan.. kaasua vain lisää kun ohi menee.. surkeaa palvelua..
Ihan *yrpä se uusi omistaja haukkuu työntekijöitään akoiksi jne..