Liikepakettiliikenne on vaikeutunut Paraisilla . Matkahuollon jälkivaatimuspaketit vietävä itse Turkuun jos aikoo asiakkaitaan palvella ja saada tavaran lähtemään asiakkaalle. Ennen niin mutkaton toiminta on loppunut ja korjausta asiaan ei tulossa ainakaan lähiaikoina ,näin ilmoittivat kun kysyin.
Postin jälkivaatimuspaketit on samassa tilassa paketti Turkuun kun R kioski ei voi ottaa vastaan jälkivaatimuslähetyksiä. Eihän asia voi näin olla että yhtäkkiä meiltä viedään tärkeä palvelu katkolle eikä tietoa paluusta.
Kaupankäynti pikkutavaroilla , pikkuhinnoilla on Matkahuollon ja Postin toimesta lopetettu Paraisilla. Etumaksun ottokaan ei ole hyvä vaihtoehto kun tavara odottaa maksua ja asiakas tavaraa mutta eihän se näitä toimijoita kiinnosta , ainakin siltä tuntuu kun mitään ei tapahdu.
Matkahuolto ja Posti pakettitoiminta
4
175
Vastaukset
- Anonyymi
Tämän hetkinen tilanne ei palvele tavallista tilaajakaan, koska jouduin hakemaan oman pakettini Kaarinasta! Kaikkia paketteja ei kuulemma toimiteta Paraisille asti. Syynä liian suuri koko tms.
- Anonyymi
Kyllä hommat tehdään aika vaikeaksi, kaupungin pitäisi puuttua asiaan
- Anonyymi
Lainaus: " Kyllä hommat tehdään aika vaikeaksi, kaupungin pitäisi puuttua asiaan"
Kyllä kaupungintalo on täynnä "ns. virkamiehiä" mutta ne puuhailevat siellä aivan muita asioita !
- Anonyymi
Tervetuloa vaan tähän postin palveluun. Meillä lähimpää postituspaikaan on 20km yhteen suuntaan. Osalle kyläläisistämme aamulehti jaetaan klo 17-19. Ja muutosta ei kuulemma ole tulossa. Että tät odotellessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv252416- 1132031
- 1131657
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?421523Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91457Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901065Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016120996Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt87965Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35947Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu15939