Matkahuolto ja Posti pakettitoiminta

Anonyymi

Liikepakettiliikenne on vaikeutunut Paraisilla . Matkahuollon jälkivaatimuspaketit vietävä itse Turkuun jos aikoo asiakkaitaan palvella ja saada tavaran lähtemään asiakkaalle. Ennen niin mutkaton toiminta on loppunut ja korjausta asiaan ei tulossa ainakaan lähiaikoina ,näin ilmoittivat kun kysyin.
Postin jälkivaatimuspaketit on samassa tilassa paketti Turkuun kun R kioski ei voi ottaa vastaan jälkivaatimuslähetyksiä. Eihän asia voi näin olla että yhtäkkiä meiltä viedään tärkeä palvelu katkolle eikä tietoa paluusta.
Kaupankäynti pikkutavaroilla , pikkuhinnoilla on Matkahuollon ja Postin toimesta lopetettu Paraisilla. Etumaksun ottokaan ei ole hyvä vaihtoehto kun tavara odottaa maksua ja asiakas tavaraa mutta eihän se näitä toimijoita kiinnosta , ainakin siltä tuntuu kun mitään ei tapahdu.

4

285

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämän hetkinen tilanne ei palvele tavallista tilaajakaan, koska jouduin hakemaan oman pakettini Kaarinasta! Kaikkia paketteja ei kuulemma toimiteta Paraisille asti. Syynä liian suuri koko tms.

    • Anonyymi

      Kyllä hommat tehdään aika vaikeaksi, kaupungin pitäisi puuttua asiaan

      • Anonyymi

        Lainaus: " Kyllä hommat tehdään aika vaikeaksi, kaupungin pitäisi puuttua asiaan"

        Kyllä kaupungintalo on täynnä "ns. virkamiehiä" mutta ne puuhailevat siellä aivan muita asioita !


    • Anonyymi

      Tervetuloa vaan tähän postin palveluun. Meillä lähimpää postituspaikaan on 20km yhteen suuntaan. Osalle kyläläisistämme aamulehti jaetaan klo 17-19. Ja muutosta ei kuulemma ole tulossa. Että tät odotellessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      168
      1112
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      747
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      713
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      708
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      669
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      635
    7. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      201
      595
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      592
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      590
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe