Koskas on poistunut Tykslabbi labrasta? Onko jossain ollut jotain mainintaa asiasta?
laboratorio
16
1559
Vastaukset
- Anonyymi
kesäkuun ensimmäinen päivä se poistui ja mitään ilmoitusta ei missään muualla ollut kuin vain terveyskeskuksen aula infossa. Minä olin varannut labra ajan jo toukokuun puolessa välissä kesäkuun alkuun ja kun piti mennä kokeisiin niin kappas eipä enää voitu testejä ottaa kun tykslabbia ollutkaan. Koko touhu aivan surkeaa siellä terveyskeskuksessa. Mitään ei ilmoitettu edes niille kenellä oli jo aika varattuna.
- Anonyymi
Tämän saattoi arvata, terveyshoitoa on systemaattisesti ajettu alas. Missä ne labrakokeet nyt otetaan, vai otetaanko missään?
- Anonyymi
Lähin Tykslabin toimipiste on Raision sairaalassa, mutta ongelma on siinä jo se että sinne meneminen ilman autoa on erittäin vaikeaa ja lisäksi aika varaukset on täynnä jo pitkälle heinäkuulle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lähin Tykslabin toimipiste on Raision sairaalassa, mutta ongelma on siinä jo se että sinne meneminen ilman autoa on erittäin vaikeaa ja lisäksi aika varaukset on täynnä jo pitkälle heinäkuulle.
Raisiossa pääsee verinäytteelle ilman ajanvarausta arkisin klo 12.30-15.00. Jonoja ei juurikaan ole.
- Anonyymi
Terveyskeskuksen toiminta on kyllä todella alhaista kun ei näin tärkeästä asiasta mitään ilmoitettu. Labra ajan saa Raisosta kuulemma vasta heinäkuun toiseksi viimeisellä viikolla että ruuhkaa on ymmärrettävästi.
- Anonyymi
Helmikuussa oli muistaakseni mainintaa Nasta lehdessä että kesällä Tykslabin palvelut päättyvät terveyskeskuksessa ja syksyn kuluessa ajetaan alas myös useimpia lääkärin vastaanottoja.
- Anonyymi
Ensi vuoden tammikuusta alkaen pitäisi terveyskeskuksessa olla enää vain vuodeosasto ja päivystys jäljellä.
- Anonyymi
Missä ihmiset sitten lääkärissä käyvät? Onpa taas touhua kaupungilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä ihmiset sitten lääkärissä käyvät? Onpa taas touhua kaupungilta.
Jos ja kun terveyskeskus ajaa lääkäri toimintansa alas niin silloin lääkärin vastaanotot siirtyvät Raisioon.
- Anonyymi
Lieneekö totta, ei ainakaan kaupungin sivuilla asiasta mainita.
- Anonyymi
Terveyskeskuksen aula infossa on tiedote että Tykslab on Naantalista lopettanut. Tässä linkki josta voi tarkistaa Tykslabin tomipisteet ja Naantali ei ole listassa mukana.
https://www.vsshp.fi/fi/toimipaikat/tyks/t12/tykslab/Sivut/default.aspx
- Anonyymi
Haku näyttää olevan labrahoitajan virkaan kuitenkin, joten mistä päätelmä, että labra lopettaa toimintansa? Missään ei ole asiasta infoa, että pitäisi Raisioon mennä. Sähköisesti sai myös ajan varattua ihan normaalisti. Aikoja oli tämän kuun lopullekin vielä.
"Haemme positiivisen imagon omaavaan, Naantalin terveyskeskuksen laboratorioon laboratoriohoitajaa / bioanalyytikkoa"
"Terveyskeskuksessamme toimii oma laboratorio, joka tekee tiivistä yhteistyötä TYKSLAB:n kanssa. Laboratoriossamme työskentelee kuusi (6) alan ammattilaista. Työ on päivätyötä ja palvelemme asiakkaita (terveyskeskus, kotihoito ja terveyskeskusosasto) arkisin. Käytössämme on Weblab- ja Pegasos -järjestelmät."
https://www.kuntarekry.fi/fi/tyopaikat/laboratoriohoitaja-bioanalyytikko-301088/- Anonyymi
Tämähän menee nyt todellakin mielenkiintoiseksi. Minulle on ainakin Tyksistä sanottu että Naantali ei olisi enää Tykslabin alainen ja lähimmät Tykslabin näytteenottopaikat olisivat Raisiossa ja Maskussa.
Myös linkki vahvistaa asian. Naantali ei ole listassa.
https://www.vsshp.fi/fi/toimipaikat/tyks/t12/tykslab/Sivut/default.aspx - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämähän menee nyt todellakin mielenkiintoiseksi. Minulle on ainakin Tyksistä sanottu että Naantali ei olisi enää Tykslabin alainen ja lähimmät Tykslabin näytteenottopaikat olisivat Raisiossa ja Maskussa.
Myös linkki vahvistaa asian. Naantali ei ole listassa.
https://www.vsshp.fi/fi/toimipaikat/tyks/t12/tykslab/Sivut/default.aspxYmmärsin asian niin, että meillä on oma laboratorio nykyisin, kun emme enää ole Tykslabin alaisia. Sitä en tiedä, miksi näin on käynyt. Muuten labra toimii ihan normaalisti, mutta jos saat lähetteen näytteenottoon vaikka Tyksistä, niin niitä kokeita ei voi ottaa enää täällä. On mentävä Tykslabin pisteeseen eli Raisio on kai sitten lähin.
- Anonyymi
Verikokeet Suomi, kyynärpäät hulluus ovenpueli miehet TK kautta kiitävät ulkomailla D Vitamiini- ostot heti on lääkärin lääke-määräykset maksu piste myös Viro jossa Kanadan sama toistuu tanssit korkeasti koulutus on Miehet hyvin väkivalta käsiä vapauttaa järjestysmiehet luvalla naisia pohjoisen Pohjanmaan alueella
- Anonyymi
Miten on?😎
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k2073883Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän292350Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h181875Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn431750Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop4481723Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.841582Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh201169Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A31975Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit108911Korvasiko kaupunki Morkon talon?
Tän missä oli joku vesivuoto talon ulkopuolella? Vai miten saaga päättyi?7867