Niin kauan halusin sinut

kunnes löysin jotain epämääräisiä kuvia sinusta. Etkö nainen häpeä yhtään kun jotain pan.o.kuvia löytyy netistä?
35<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Oletko ihan varma että on sama nainen eikä joku vähän sinne päin?

Äänestä
  • 100%+varma.+Valitettavasti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    100%+varma.+Valitettavasti.

    Aloittaja on trolli valitettavasti!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aloittaja on trolli valitettavasti!

    Ei ole vaikka kuinka yrität uskotella.

    Äänestä

  • Tytti..

    Äänestä

Photoshoppausta voi olla. Joku ilkeä vaihtanut pään. Kostoretkellä.

Äänestä
  • Tällaista tapahtuu aika usein.

    Äänestä

  • Tappo uhkaus, linnaa sulle 6kk!

    Äänestä

Kerrohan mistä osoitteesta löytyy, niin voidaan käydä katsomassa.

Äänestä
  • Suomessa on vain kaksi paikkaa mistä löytyy. A ja O:lla alkavat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomessa on vain kaksi paikkaa mistä löytyy. A ja O:lla alkavat.

    Ja sivut ovat nimeltään?

    Äänestä

Ota kuvista kopio ja kysy tältä naiselta suoraan asiasta. Aina on mahdollista, että joku typerä ihminen on tehnyt ilkeyksiä toisen ihmisen kuvilla ja maineella.

Äänestä

Jos jotain löytyisi, niin ihan sun omia sinne lataamiasi. Sun se pitäisi hävetä, kuka äijä edes kehtaisi vilautella sellasta nysää kuin sulla kaikelle kansalle??

Äänestä

Ei minusta ainakaan pitäisi löytyä. Jos löytyy niin häpeän. Se on silloin kusipää entiseni joka on kuvannut salaa.

Äänestä
  • Luultavasti niin. Mutta vastasin varmuuden vuoksi jos hän olisi kuvannut enkä olisi huomannut. Emme ole olleet hänen kanssaan sängyssä tai tehneet mitään muutakaan suhteen päättymisen jälkeen.

    Äänestä

  • Olethan tällä hetkellä terapiassa? Toivon aidosti että saat apua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Luultavasti niin. Mutta vastasin varmuuden vuoksi jos hän olisi kuvannut enkä olisi huomannut. Emme ole olleet hänen kanssaan sängyssä tai tehneet mitään muutakaan suhteen päättymisen jälkeen.

    Sä laitat mun nimikirjaimet rintaan jotta saan varmuuden siitä että et nussi muitten kanssa!! ja silloin tiedän että et ole näyttänyt muille mitään mikä kuuluu mulle.nyt ei päde länsimaalainen ajattelu

    Äänestä

  • Minua alkoi oikeasti pelottamaan, että minusta löytyy jotain kuvia. :’( en edes uskalla käydä katsomassa. Hän ei tiedä millaisen tyypin kanssa olin yhdessä. En ole koskaan halunnut itsestäni sellaisia nettiin. Aloittaja voisi vähän käyttää päätään ja ymmärtää ettei voi tuomita sellaisten kuvien perusteella. Et voi koskaan tietää mitä niiden kuvien takana on.
    T: 22.57

    Äänestä

Jotkut naiset on kyllä tyhmiä.

Äänestä
  • Kuka antaa kuvata kun imee meisseliä. Tyhmät naiset.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuka antaa kuvata kun imee meisseliä. Tyhmät naiset.

    Mistä sen tietää jos onkin kuvattu salaa? Ei kannata tuomita jos ei tiedä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuka antaa kuvata kun imee meisseliä. Tyhmät naiset.

    Ja jotkut varsinkin nuorina ja naiiveina saattavat suostua kumppaninsa kuvattavaksi. Siitä en menisi tekemään päätelmiä ettei nainen ole kelvollinen parisuhteeseen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja jotkut varsinkin nuorina ja naiiveina saattavat suostua kumppaninsa kuvattavaksi. Siitä en menisi tekemään päätelmiä ettei nainen ole kelvollinen parisuhteeseen.

    Siis siten että luulevat kuvien olevan vain kumppanin omaan käyttöön. Eri asia jos oikeasti on halunnut kuviaan nettiin.

    Äänestä

  • Ne on pieniä ne nykykamerat, saa kätkettyä helposti

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ne on pieniä ne nykykamerat, saa kätkettyä helposti

    Missäs ne pienet nykykamerat on?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Missäs ne pienet nykykamerat on?

    Kannattaa nyt sunkin vaan tästä lähtien olla pikkuisen tarkempi niissä panohommissas.

    Äänestä

Ei tarvise kuin muuttaa kuvaa erilaiseksi ja esiintyä mukamas eri henkilönä. Virheen tekee siinä, että käyttää samoja lauserakenteita ja tapoja lisäksi kertoilee itsestään.

Äänestä

Jos sellaisia löytyy niin poliisi asia.mustasukjaset miehet vastuuseen.ja se saletti.pidetään naiset puoliamme.

Äänestä

Asianomaiselle pitää aina kertoa, jos vaikka on rikos kysymyksessä.

Äänestä
  • Onko se rikos jos joku on ladannut sellaisia nettiin kysymättä toiselta osapuolelta lupaa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko se rikos jos joku on ladannut sellaisia nettiin kysymättä toiselta osapuolelta lupaa?

    On rikos ja siitä tulee rangaistus. Se on toisen ihmisen yksityisyyden rikkomista.

    Äänestä

Oliko ihan pornotasosta vai amatööriä?

Äänestä

Musta on otettu ainakin kerran salaa kuva seksin aikana. En huomannut, että mies kuvasi. Hän näytti kuvaa myöhemmin. Pyysin poistamaan, mutta mies ei suostunut. En kehdannut ottaa yhteyttä poliisiin. Olin vasta 16v silloin. Toivoisin, että muhun otettaisiin yhteyttä jos kuva on lisätty nettiin. Kuka vaan voisi joutua salaa kuvatuksi.

Äänestä

Ihminen joka laittaa toisen intiimi kuvia nettiin ilman toisen suostumusta on TYPERÄ ihminen. Ei kykene ymmärtämään, mitä haittaa siitä toiselle voi koitua. Ne jää sinne kiertämään. Kertokaa rehellisesti toiselle jos näette tuntemanne henkilön kuvan netissä ja syyte pitää nostaa. Kyse on ihmisarvosta.

Äänestä
  • Niimpä. Jotkut on tehneet jopa itsemurhan kuvien leviämisen vuoksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kunnes löysin jotain epämääräisiä kuvia sinusta. Etkö nainen häpeä yhtään kun jotain pan.o.kuvia löytyy netistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu