En tykkää uudistuksesta!

Aloitusten ryhmittely on vaisu, sivun kokonaisuudessa ne läävät liian kauas toisistaan, ja viimeisen osallistujan kellonajan puuttuminen saa suotta avaamaan, jollei VAIVAUDU tarkistamaan osallistujamäärää aloitteesta.

Jos itse aiheiden avauksia tilastoidaan,..lisäähän tuo epätodellista kävijämäärää,...mutta uudistuksen tarkoitus ei palvele kirjoittajakuntaa.
' Värivalintana vihreä on tylsähkö,.. luonto itsessään kun hehkuu vehreyttä, luulisi sen riittävän.
Sinivalkoista raikkautta kaipaan, valkoisella pohjalla tummansiniset kirjaimet aloitusaiheissa, lopputeksti mustalla.
Nykyinen aloitussivu saa uneliaaksi ilman visuaalista ärhäkkyyttä!

8

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarkoitin jäävät,t 😌))

    • Anonyymi

      Ennen parempi! :)
      Gubbe 71

    • Mielestäni nämä parannukset ei aina onnistu ja miksi aina pitää parantaa, kun vanhat tyylit koettu hyviksi.
      Minä ainakin kaipaan sitä oksapuuta, jolloin vastaus meni oikeaan kohteeseen ja väärinkäsityksiltä vältyttiin.

      Myös valokuvien vaihto on muuttunut, aiemmin onnistuin vaihtamaan silloin tällöin kun halu vaihtaa syttyi.
      Eilen yritin kauniita kukkia saada juhannusta juhlistamaan, mutta eipä onnistunut.
      Eipähän tuo nyt maailmaa kaada, mutta parannusta ei tämäkään.

      Anonyymi käytännön jälkeen on palstalla syntynyt paljon eripuraa, se ei ainakaan paranna tarjontaa.
      Kai sitä ei parannusten tarkoitusta ymmärrä ja siitä nämä mietteet syntyy;)

      • Anonyymi

        Yleistyneet on muuallakin huonot käytöstavat, Korona-ajastako johtuen, mitä ihmettelen minäkin. Anonymiteetti se tekee mahdolliseksi muutamien hönttienkin esiintulon !

        Oisko niin, että sille osalle ihmisiä areenat on pelkän kiukun tai ilkeilyn purkauspaikkoja ? Se on sääli niitä kohtaan, jotka kavahtaa rumaa kieltä, ja kirjoittelisi luonnostaan ystävällisesti.
        En todella tarkoita pelkkää myötäkarvaan silittämistä, vaikka vaikenemalla kai helpomalla pääseekin. Normaaleissa keskusteluissa sentään punnitaan mielipiteitä puoleen ja toiseen.

        Lahjoitin äsken minuutin verran puhetta, siihen tietokoneen suomenkielen hankkeeseen,...Lahjoita puhetta,... 😃))
        Tulihan sinnekin hieman juhannuspulinaa ! sini.s


      • Anonyymi

        Se kuvien vaihto oli hetken jumissa, mutta onnistuu taas. Pienennä kuvakoko, se on vaatimus kuvan siirron onnistumiselle .


      • Anonyymi kirjoitti:

        Se kuvien vaihto oli hetken jumissa, mutta onnistuu taas. Pienennä kuvakoko, se on vaatimus kuvan siirron onnistumiselle .

        Kiitos huomiostasi ja siitä että kerroit, nyt kuvien vaihto onnistui,;)

        Aina ei samaa kuvaa jaksa katsoa, siitä halu vaihteluun.


      • Anonyymi
        SkillaN kirjoitti:

        Kiitos huomiostasi ja siitä että kerroit, nyt kuvien vaihto onnistui,;)

        Aina ei samaa kuvaa jaksa katsoa, siitä halu vaihteluun.

        Sinun nättiä hymynaamaa jaksaa kyllä katsoa 😊👍🌹


    • Anonyymi

      Taas ihan järjetön uudistus? Eikö teillä ole mitään muuta tekemistä töissänne kuin vaalia muutosta.
      Tämähän on kuin "ota tai jätä. Niin kun ei oikein osaa rekistweröityä, ja varsinkaan kirjautua. Vanha Suomi 24 oli oikein hyvä ja toimiva, mikä teitä siellä robotinhoitajia oikein vaivaa. Uudistamisen pakkomielle. No mars lääkäriin. Terveisin K

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe