Moottoriveneen myrkkymaalaus

Missä olis kätevintä myrkkymaalata yli 5 metrisen alumiiniveneen pohja? Trailerilla vai pitäiskö tehdä sitä varten riittävän korkea veneteline, jotta ei tarvis kyyristellä veneen alla.
1528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lasket vain johonkin(vaikka nurmikolle) tietysti, täytyy kevytpeite tai muovit alle,että ei töhrää maastoa. Sitten vaan kallistaa sopivaan asentoon ja maalaa ensin kölistä vesirajaan. Antaa kuivua 2-3 tuntia, lämpötilasta riippuen. Kallistus toiseen suuntaan ja sama homma. Paras tapa, jos on paikka missä sen voi tehdä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xxx kirjoitti:

Missä olis kätevintä myrkkymaalata yli 5 metrisen alumiiniveneen pohja? Trailerilla vai pitäiskö tehdä sitä varten riittävän korkea veneteline, jotta ei tarvis kyyristellä veneen alla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu