Jasmin on omien sanojensa mukaan odottanut koko päivän, että pääsee syömään juhannuksena ”kreikkalaista ruokaa” äitinsä luokse. Siellä on kuvat valmiista purkista, missä lukee ”tsatsiki.” Jee. Ja eineslihapullia yms eineksiä muitakin, ja siihen kylkeen vähän revittyä salaatinlehteä ja halkaistuja tomaatteja. Woohoo, kreikkalainen ilta ja aidot kreikkalaiset ilta on Mäntylä mansionissa katettu.
Jasmin real foodie
Anonyymi
691078
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Hahahahha, noinhan se tuppaa konkkanokkien matalassa pirtissä menemään. Aina ja joka kerta.
Miksi foodie ei nautiskele ruuan laittamisesta kaikessa rauhassa ja kunnolla? Vaikea mieltää foodieksi ihmistä, joka sutaisee aina kaiken sieltä mistä aita on matalin.
Kreikkalainen keittiö on hyvin monimuotoinen, joten illanistujaisiin löytyisi kyllä muutakin herkkua kuin horiatiki ja tsatsiki.. ovatten aika arkisia ruokia. Eipä silti, itsekin TEIN tänään tsatsikia ison ruukullisen, koska se vaan on niin hyvää hellepäivänä vaikka pelkän leivän kanssa... Mutta minulla ei olekaan mitään juhlia tässä, ihan vain tavallista kotoilua.
Teitkö kasvisjaukit myös😄😄
Kotoilet? Lomalla Y-pellosta.
KUKA on Jasmin?
En ole kuullutkaan hänestä.
Olsiskohan Lidlissä ollut kreikkalainen viikko ja valmisruuat tarjouksessa.
Kyllä olsiskohan😁😁 Ol siskohan se siellä😁😁
"Kreikkalainen ateria". Jos niin halutaan uskoa.
Sinä voit pyöräyttää kasvisjaukit😁😁😁😁
Entä jos kokeeksi vaikka matkustaisi sinne Kreikkaan? Olisiko liian uskaliasta? Jos ei millään kestä mennä lentokoneella, niin jopa junalla pääsee. Ajokorttiahan hänellä ei tainnut olla. Viikko Kosilla ei mahda paljon kustantaa, ankarasti säästämällä ulosottovelkainenkin saattaa kyetä.
Juu ei tainnut olla
https://www.kaleva.fi/mantylaa-uhkaa-vankeustuomio/2461971
Toi lentopelkoinen eukko lentelee kyllä mielellään mut omat rahat ei riitä etelänmatkoihin eikä nykyinen muru kustanna mitään, joten Mäntylän lentelyt on toistaiseksi jäissä. Harmi, lentomatkalla saattais tavata taas vaikka uuden miehen.
Sä voit lainata sossurahoistasi😄😄😄😄
Kuka sä? Mä ehdotin lomaa Kreikassa, oliko se ihan kestämätön ajatus? Sossurahoistani en voi lainata, kun saan edelleen 0 euroa sossusta. Palkastani taas menee sen verran veroa, etten mielelläni lainaile. Kokeilepa vipata joltain kaverilta, jos et saa luottokorttia maksuhäiriöiden vuoksi. Tai äidiltä. Miksi se lkv-ammattilainen on niin saita?
Utinen on vuodelta 27.10.2006
On tuosta kulhtanut muutama vuosi, vai mitä... 13vuotta ja risat itseasiassa.
Kaivas nyt vieläkin vanhempia juttuja esiin.
Sossurahat on sinulla muuttunut palkaksi? No, sinun pääsihän tuottaa kaikkea muutakin höpöhöpö huuhaata. Hienoa, jos itse uskot horinoihisi. Muille horinasi kertovat, että et ole terve ihminen.
Kommenttisi kertovat enemmän sinusta itsestäsi, kun uskot tietäväsi jotain täysin tuntemattomasta ihmisestä ;-D Aika säälittävää.
Horisijan tunnistaa aina.
No sinut kyllä tunnistaa juu. Tautologisesta ulosannistasi ei voi erehtyä.
Vai tuommostakin mäntyskän tyttö on ehtinyt tekeen, varsinainen älykkö🤣
Ei jassun lähipiirillä on varaa.....köyhiä ovat.
Jos joku ruoka on purkissa, niin eikö se voi olla kreikkalaistyylistä ruokaa? Purkkiko se estää kreikkalaisuuden?
Netistä löytyy paljon tietoa siitä, että millaista on oikea kreikkalainen ruoka.
Tää yks jaukkisossu ym. kommentoija on celebrity model itse, tai äippä!
En ole enää tätä foodieta seurannut pariin vuoteen, mutta jo silloin noilla samoilla
sanoilla hyökkäili, jos tätä "upeaa kohukaunotarta" arvosteltiin.
Kukas tää reppana sitten oikein on?? Meinaan tämä Jasmin.
Ai et ole seurannut pariin vuoteen? Höpö höpö, päivystät Jassun Instaa 24/7. Mistä keksit noita umpihulluja juttujasi ja keiden luulet niitä lukevan saati uskovan?
Säälittävän sairasta touhua.
Hyvin menestynyt, kaunis nainen, jonka perään miehet itkee, osa jo seonnut.
Buahahahaaa! Karkuunhan ne sitä lentää toiselle puolen maapalloa tai soittaa polliisit korjaan häiriköivän ja lemmen kipeenluuskan putkaan!
Äippä se on, tuntee sanoista joita viljelee.
Oikein ihanaa Juhannusta Ouluun! Siellä on herätty ehkä hieman pahalla tuulella, mutta toivottavasti kaunis ilma saa tunnelman nousemaan.
Ryytimaatakin vois alkaa kaivaan ja laittaa kuvan kumisaappaasta instaan. Satoa ei tainnu viimevuonna tulla, heh!
Eikö nyt olisi hyvä hetki pitää vähän lomaa kiinteistövälityksestä ja puhelinmyynnistä, ja lähteä viikoksi Kreikkaan. Koronakin sieltä melkein hävinnyt. Parilla tonnilla pääsee ihan kivaan 4-5* hotelliin, missä celebrity model varmaan herättää positiivista huomiota uima-altaalla. Kyllä olisi oululainen Jampo ylpeänä!
Huolehdi sinä vaan niistä sossurahoistasi ja pyöräytä välillä vaikka kasvisjaukit. 😄😄😄
Voi, voi, eikös tuet haeta nykyään Kelasta, sen verran minäkin tiedän. Miksi se Jampo ei kustanna yhteistä lomaa mielitiettynsä kanssa, onko hän saita? Kun minä aloin seurustella, mies halusi viedä minua joka paikkaan, oli vuokra-asunto Malibussa ja vene, safariloma Afrikassa ja risteily Atlantin yli ym. eksoottisia asioita joita en ollut ennen kokenut.
Höpö höpö. Horisijan höpinöitä.
Mitä se munakoisopaistos on nimeltään jota syödään Kreikassa?
Kasvisjaukki😄 Reseptin saa oululaiselta tee se itse-wannabe-"keittiömestarilta"😄
Moussaka. Monessa välimeren maassa on oma versionsa munakoisopaistoksesta.
Paistoiko Oulussa ja Kiimingissä aurinko läpi yöttömän yön? Se on kiehtova kokemus.
Jokaiseen kommenttiin ei tarvitse yrittää keksiä ilkeää vastausta, vaan antaa vain olla. Jos aivan pakottava tarve on purkaa pahaa mieltään, ainakin nuo iänikuiset heitot kannattaa jättää jo pois.
Upeaa Juhannuspäivää kaikille niin Ouluun kuin muuallekin maahamme!
Tuo Jassua puolustava nalkuttava nimittelijä, joka luulee jokaisen kommentoijan olevan joku hänen tuttunsa, on säälittävä tapaus (ja ilmiselvästi Jassun lähipiiriä).
Hänen motiivinsa on saada Jassu-ketjut pysymään etusivulla. Siksi hän heittelee noita iänikuisia samoja lässytyksiään jokaiseen kommenttiin, trollaten minkä ehtii. Hän haluaa meiltä reaktioita saadakseen ketjuihin pituutta.
Jassu tarvii tämmöistä apua häneltä, jotta ei vallan unohtuisi hömppälehtien toimittajien mielestä. Kun ketjussa on sata kommenttia, on illuusio yleisön kiinnostuksesta valmis. Se ei haittaa, että niistä sadasta kommentista 50 on tuon yhden mielenvikaisen jankuttajan kirjoittamia lapsellisuuksia. Julkisuuden kalastelu on tärkeintä.
Pitäähän äipän pikku konkkiksen saada edes joskus joku pikku-uutinen itsestään johonkin lehteen..
Tiedetään. Siksi onkin hämmentävää, että noilla oudoilla samoilla heitoilla antaa itsestään noin erikoisen kuvan.
Höpö höpö sinun horinoillesi, S24 vakiopäivystäjä ja horisija 24/7.
Mielenvikaisia Jassuketjussa on tasan yksi. Virallisesti diagnosoitu. Joten älä horise.
Noniin, Helgahan se täällä tyttöänsä puolustelee!
Kukaan muu maailmassa ei luule jonkun olevan kateellinen tuolle teiniprinsessa Jassulle.
Öhhöhöö.
Oikeassa olet, jäljet johtaa patalaiskantielle...
Eräs toinenkin kommentoi vihaisesti ymmärtämättä siten vain lisäävänsä ilkeitä heittoja palstalla.
Joko kotimökin pikkuruinen kasvimaa on möyhennetty ja kumpparit kuvattu? Vai onko ns vaan rentouduttu.
Eiköhän se ole mennyt niin, että pahvinen viinipönikkä on auennut ajoissa, kuten aina ennenkin Celebrity modellin juhliessa juhannusta.
Muistanemme kuvat aiempien vuosien kesäisistä juhlista? Voi niitä upeita kattauksia patalaiskantien patiolta! Harva foodie kykenee yhtä tuhnuisia juhlia järkkäilemään, just saying...
Foodie tarkoittaa nautiskelijaa, siis nautiskelee ihan kaikesta, just saying
TUI lennättää Kreikkaan heti heinäkuun alusta ja Aurinkomatkat elokuussa. Jos pelottaa itse varata lento ja hotellihuone, mikä korona-aikaan voikin olla tavallista haastavampaa. Kreikka on houkutteleva matkakohde tänä vuonna ennen kaikkea siitä syystä, että sinne otetaan matkailijoita vain ns. turvallisista maista, eli ainakaan toistaiseksi ei tarvitse pelätä brittejä ja ruotsalaisia samassa hotellissa.
Itse olen menossa Rodokselle, jossa olin viime kesänä risteilyturistina, muuten en ole saarella lomaillut aiemmin. Vanhakaupunki oli näkemisen arvoinen.
Hyvää matkaa sinulle. Olen käynyt kerran Rhodoksella vuonna 1999 ja tykkäsin uida Ellin rannalla.
Terveisin maailmaa matkaava, celebrity model Mäntylä!! :)
Kiitos.
Onko kotimökki laitettu ns. maan tasalle. Facebookissa näytti olevan kuvia jonkun mökin purkutöistä.
Ei vaan joku ulkorakennus.
Ihanaa sunnutaita äidin kanssa pullavadin äärellä. Ai niin! Eihän jaska syökään pullaa. Olikos äiti unohtanut tyttärensä ruokarajoitukset vai unohtuiko ne molemmilta🙈
Jassu vaan äidin kanssa maistoi. Muutaman. Viisi. Foodien olemuksesta vallan paistaa beigeys.
Foodie aiemmin kuvasi mikrossa lämmittämiään (beigejä) falafelpyöryköitä ja kertoi niiden olevan home made. Foodielle kotona lämmitetty on kotitekoista. Välillä, tai aika useinkin, ihmetyttää Celebrity modelin ajatuksenjuoksu.
Jassu ei käy täysillä!
Palstan " keittiömestari" olisi pitänyt pyytää valmistamaan kasvisjaukkia😄😁😁 Vieläkin naurattaa😄😄😄
Sinäkö käyt täysillä? Oikeastiko? Luuletko tosiaan niin?
Hullut pitävät kaikkia muita hulluina.
Älkää nyt riidelkö täällä keskenänne.
Olkaa iloisia siitä, että Jasmin aloitti tänään työt uudessa työpaikassa.
Kaikki muut ovat iloisia, vain palstapöljäkkeellä raivoa😄😄
Herra taitaa pitää kunnon makkaroista.. Nuotiolla näyttää olevan aina 4 makkaraa paistumassa.
Niin, Jassu ei syö mitään beigeä. Jambsulle siis 4 makkaraa. Jasminhan ei valehtele.
Teittekö toimintapiirissä tänään kasvisjaukkia?😄😁😁😁
Kuten on jo aiemmin todettu, niin ukit tykkäävät kasvisruuista.
Kasvis ja ukki. (=Kasvisjaukki).
Jassu on parisuhteen kasvis ja ukki papsu.
Uusi duuni alkoi eilen eikä edes yhtä vessakuvaa instaan? Mutta kyllä viimeistään viikonloppuna pilkullinen lärvi näyttäytyy otsaluomet heloittaen.
On ollut tosi raskas mutta täysin ihana viikko takana, onneks saa levätä, ei edes leipoa jaksa, työkaverit parhaita ikinä wwwooo-hhhooo! Niin ennalta-arvattavaa tuon Mäntylän löpinät. 😁
Instagramissa kaunis ruskakuva Kasarmintieltä.
Pääsikö Jassu "siivellä" ukkonsa firmaan työhön? Ei kai he niin hulluja ole, että palkkaavat tuollaisen höpsön. Siinähän se firma Kirkkokadulla on ja näin eilen jopa papsun tupakalla.