Onko kenelläkään antaa hyviä vinkkejä, mikä olisi Oulussa hyvä kiinteistöhuoltofirma? Hinta-laatusuhde olisi hyvä olla kohdallaan.
Hyvä kiinteistöhuoltofirma
12
185
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikk hyviä, kunhan et lestaa ota. Ja teet sellaiset sopparit, että niistä pääsee eroon, jos jälki ei hyvä.
- Anonyymi
Axeh6 kirjoitti:
Mitä firmaa tarkoitat?
Tee sopimus ja sovi kaikki. Ihan kaikki kirjallisesti. Purkupykälä sellaiseksi, että pääset eroon, jos laatu ei ole sovitun mukaista.
Niin ja ota laskujen tarkistus tai hyväksyntä hpj:lle. Isännöitsijät maksavat kaikki laskut, jotka saavat käsiinsä. Niitä on todella hankala jälkikäteen oikaista / saada rahoja takaisin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tee sopimus ja sovi kaikki. Ihan kaikki kirjallisesti. Purkupykälä sellaiseksi, että pääset eroon, jos laatu ei ole sovitun mukaista.
Niin ja ota laskujen tarkistus tai hyväksyntä hpj:lle. Isännöitsijät maksavat kaikki laskut, jotka saavat käsiinsä. Niitä on todella hankala jälkikäteen oikaista / saada rahoja takaisin.Ja isännöitsijät ovat lestoja eli samaa mafiaa.
Anonyymi kirjoitti:
Ja isännöitsijät ovat lestoja eli samaa mafiaa.
Olen hieman eri mieltä tästä väitteessäsi.
Anonyymi kirjoitti:
Tee sopimus ja sovi kaikki. Ihan kaikki kirjallisesti. Purkupykälä sellaiseksi, että pääset eroon, jos laatu ei ole sovitun mukaista.
Niin ja ota laskujen tarkistus tai hyväksyntä hpj:lle. Isännöitsijät maksavat kaikki laskut, jotka saavat käsiinsä. Niitä on todella hankala jälkikäteen oikaista / saada rahoja takaisin.Et vastannut kysymykseeni. Mitä firmaa tarkoitat?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja isännöitsijät ovat lestoja eli samaa mafiaa.
Pysytääpä faktoissa.
- Anonyymi
Ainakin kannattaa P.Sarkkisen firma kiertää kaukaa!
- Anonyymi
Tosi on! Sarkkisen kanssa ei edes mitään pikkujuttua kannata sopia vain suullisesti. Muuten joutuu kusetetuksi.
- Anonyymi
älä ota ainakaan vaaralaateroa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie806992Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346523Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816313Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644122Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532502Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62419Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant592183Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431509- 141502
- 1981240