on ihan sukset sekasin. Ukko laittoi lipun salkoon jo pari tuntia sitten. Kyllä on noloo liputus alkaa klo 18,00.
Orkonkadun rivarin lippumies
5
53
Vastaukset
- Anonyymi
Näköjään, pitää paikkaansa. Missään muualla ei kyllä moista ilmiötä näkynyt.
- Anonyymi
Jokainen saa nostaa lippunsa salkoon silloin kuin haluaa tai olla nostamatta, Muilla ei ole asiaan mitään sanomista.
- Anonyymi
Avaajalle tiedoksi: https://intermin.fi/suomen-lippu/liputuspaivat
Liputusajat
Liputuksessa tulee noudattaa liputusaikoja. Voimassa olevan asetuksen mukaan Suomessa liputus alkaa aamulla kello 8 ja päättyy auringon laskiessa, kesällä kuitenkin viimeistään kello 21.
Juhannusaattona liputus alkaa kello 18 ja päättyy juhannuspäivänä kello 21.
- - - - - - -
Sallitko ettänauran ihan hiukkasen ainoastaan? - Anonyymi
Avaajalle tiedoksi: Ilman linkkiä varmuden vuoksi...
Liputusajat
Liputuksessa tulee noudattaa liputusaikoja. Voimassa olevan asetuksen mukaan Suomessa liputus alkaa aamulla kello 8 ja päättyy auringon laskiessa, kesällä kuitenkin viimeistään kello 21.
Juhannusaattona liputus alkaa kello 18 ja päättyy juhannuspäivänä kello 21.
- - - - - - -
Sallitko ettänauran ihan hiukkasen ainoastaan? - Anonyymi
Naura sinä vaan, koska sinulle tässä vasta naurataankin. tänään virallinen liputusaika ol alkaen klo 18,00. mutta ukko nosti lipun jo monta tuntia aikaisemmin. tätä touhua on tässä talossa ihmetelty, mutta moni asuu vuokralla, ja vähät välittää. Kannattaa jättää liputtamatta, jollei edes viralliset liputuajat ole tiedossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai898233Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414381Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452585Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981468- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401227Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641132Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070