Aivokasvain?

Anonyymi

Erilaisia oireita on vaikka kuinka ja haluaisin kuulla kokemuksia, voiko tää olla muuta kun aivokasvain.. lihakset nykii ja vapisee päivittäin joka puolella, raajoissa, rintakehässä, selässä, kasvoissa.. pää nykii myös. Välillä on sisäistä tärinää, mitä ei näy ulospäin. Toisen isovarpaan sivu tunnoton. Yhdessä vaiheessa reiden sivussa oli noin kämmenen kokoinen kohta mihin sattui kun vain hipaisikin. Ja välillä tulee jalkapohjiin tunne, kuin kävelisi pumpulin päällä.
Näitä oireita on ollut nyt reilun kuukauden. Noin kaksi vuotta sitten oli pään ja muiden lihasten nykinää, mutta silloin oireet hävisivät pian, pään nykinä on sen jälkeen palannut hetkeksi poistuen taas. Ensi viikolla on lääkäriin aika, ja pelkään aivokasvainta niin paljon. Olen pienten lasten äiti ja tuntuu niin kamalalta edes ajatella että he jäisivät niin pieninä ilman äitiä. Mielessä on käynyt myös ms-tauti, mutta onko mitään mahdollisuutta että tämä voisi olla sitä? Tiedän ettei kukaan pysty täällä sanomaan mitä tämä on, mutta jos jollakin on vastaavista oireista edes kokemusta..

6

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      en usko että kyseessä olisi aivokasvain,kuin ms tautikaan. ålä pelkää,luottavaisin mielin vaan lääkäriin,ei kaikki oireet ole vakavia.itse syövänkin 10v sitten sairastanut ja tässä vielä kirjoittelen.Hyvää Juhannusta.

      • Anonyymi

        tarkennan,ettei kaikki oireet tarvitse merkitä sitä,että kyseessä olisi vakava sairaus.


    • Anonyymi

      Niin.. mutta mitähän tämä sitten voisi olla?

    • Anonyymi

      Voi oikein hyvin ymmärtää huolestumisesi, kun on noin plajon erikoisia oireita,
      mutta oireet ovat sinut ehkä ylireagoimaankin.
      Tilanne ei varmaankin ole niin paha kuin mielessäsi kuvittelet.
      Onko sinulla ollut stressiä pitkään ?
      Stressi voi aiheuttaa jos jonkinlaisia oireita.

      On ihan mahdotonta ja vaatuutontakin täällä alkaa arvailemaan mitä se voisi olla.
      Oireesi vaativat tutkimuksia. Toivon, että lääkärisi on hyvä,
      että hän paneutuu asiaan kunnolla. Jos ei, hakeudu paremmalle lääkärille.

      Yritä ottaa iisisti lääkäriin asti !Mielenrauhaa !

    • Anonyymi

      Niin siis piti kirjoittaa, että itse oireetkin voivat saada ihmisen ylireagoimaan,
      voimaan huonommin ja hermostumaan.

    • Anonyymi

      Käytätkö mitään lääkitystä joka voisi aiheuttaa kuvailemasi oireet?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      136
      2332
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      66
      2251
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      58
      1923
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      71
      1618
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      97
      1465
    6. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1461
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      116
      1339
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1210
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      79
      1093
    Aihe