nainen lähestyy 50v...perversiot alkaa

Anonyymi

mielessä ja teoissa, siksikö kun nainen kyllästyy liitossa nopeammin? millasia kokemuksia teillä?

9

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet oikeilla jäljillä, mutta tietosi on hieman puutteelliset.

      Ei ole poikkeuksellista, että nainen joka tekee lapsia nuorella iällä, lukumäärä ei ole ratkaiseva, mutta on joutunut olemaan kotona heidän vuokseen, alkaa muuttaa pukeutumistaan, sekä ehostaa itseään uudella kampaustyylillä, sekä ehostaa myös väreillään, ja alkaa kulkemaan ystäväerien kanssa ulkona, mutta yleensä ikä on hieman vajaa 40 vuotta, ja joku herää vasta 50 vuotiaana.

      Vika ei ole naisen, vaan naisten. He kokevat että ovat nukkuneet nuoruutensa pilalle, ja ehkä jopa uusi kaveri olisi jotenkin oilisi piristävämpi.

      Ensin heillä ei ole objektiivia etsiä vakituista, mutta usein se menee siihen, ja pahimmassa tapauksessa omaisuus pannaan puoliksi ja mies jää yksin.

      Näin vain usein käy, mutta erikoista on se, että 5- 7 vuoden sisällä nain pyrkii takaisin, rahattoman ja hieman kulahtaneena.

      Kysymys onkin silloin se, kehtaako mies ottaa Hänet takaisin, vai ei.

      Näin se menee, ja olen työssäni törmännyt usein kyseiseen tilanteeseen, niitä tulee aina.

      r

      • Anonyymi

        Oletko gynelogi?


    • Anonyymi

      Evoluutio kokeilee nyt sellaista systeemiä että miehestä tulee iän myötä kykenemätön ja naisesta kyltymätön. Niin on vain sattumalta käynyt eikä ole muuta mahdollisuutta kuin odottaa muutama miljoona vuotta, jos mutaation kautta miehen kyvyt lisääntyisi ja nainen ainakin vanhemmiten alkaisi hillitä itseään ja huvittaisi tehdä muutakin kuin makoilla jalat levällään.

      Mutta emme voi tietää miten käy. Evoluutiolla ei ole päämääriä kuten jokainen tiedemieheksi tekeytyvä tietää.

      • Anonyymi

        Puhu vain omasta puolestasi. Vanhemmuuten vain harvoin sukupuolinen kiinnostus käy käsi kädessä, mutta ei miehet kaikki impotentteja ole.

        Mikään evolutio ei tässä toimi mitenkään. Onko tieteellistä näyttöä?


        r


    • Anonyymi

      Koko ihminen on evoluution tuote alkulimasta lähtien. Sitä ennen oli joku kauhea jysäys, jonka seurauksena on syntynyt miljardeja planeettoja. Se niin tieteellinen fakta, että kaikki mitä sen jälkeen tapahtunut on myös täysin tieteellistä.

      Se, että mies on kykenemätön tyydyttämään vanhan naisen kyltymättömyyttä, ei tarkoita sitä että hän olisi impotentti. Evoluutio ei vain ole luonut miestä siihen oli kyvyt ja taidot lähes millaiset tahansa. Oikeasti se pitää tapahtua kuin luonnossa, että monet urokset parittelevat vuorotellen. Joskaan luonnossa eivät tee sitä huvin vuoksi, vaan vaistojen ohjaamina. Ihmiselle evoluutio antanut tahdon, että hän voi makoilla jalat levällään ja odotella kun urokset vuoron perään hyppivät päällä ja hän pitää siitä tai ainakin pitää sitä hassuna toimituksena.

    • En yhtään ihmettele, jos nainen lähtee liitosta jossa mies puhuu perversioista.

    • Anonyymi

      Onhan se niinkin, kun se vaimo synnyttää ne lapset ja ehkä enimmäkseen hoitaakin jälkikasvun, jos on joutunut olemaan kotona useamman vuoden eikä ole välillä saanut mennä ns. ansiotyöhön, niin sitten kun on se "iltatähti" jo kouluun saateltu vaimolla voi alkaa se oma aika ! Ihminen se nainenkin on ja haluaa itselleenkin jotain "hauskuutta" !
      Ei sen parisuhteen tarvitse mennä sen kummemmin sekaisin siitä emännän "itsenäistymisestä", vaan äiti-ihminenkin voi jo osin irtautua siitä "vaippavuoresta"!
      Jos parisuhde on ollut tasa-arvoinen, siis yhteiselämä, ja kumpikin on saanut pitää omat halunsa tai joskus ne "päänsärky päivänsä", niin tuskin siinä hirveää mullistusta tapahtuu. Perheenkin kannalta, jos mahdollista, niin jo taloudellisesti järkevää on se vaimon irrottautuminen siitä kotoa, töihin ja ansaitsemaan se mahdollinen tuleva eläkekertymä ! Se yhteiselämä kun on tahdon asia, joka on luvattu joskus papin edessä, niin ei se emäntä ihan villiinny jos pääsee työelämään takaisin. Työtä se on ollut lastenhoitokin ! Liitossa kyllästyminen voi olla ihan sitä tavan uupumista arkeen. Nuorena kyllä jaksaa, mutta kun perheessä on useamman ikäistä jälkikasvua se voi välillä uuvuttaa. Mieskin voi uupua, mutta jos "ukko" on myös "keskenkasvuinen", siinä voi sitten olla yksi iso lapsi lisänä, passattavana.
      On luonnollista, ettei ihminen aina ole "tarjolla oleva" , vaan hormoonit vaikuttavat paljon naisten ns. haluihin. Kaikesta pitäisi voida puhua avioliitossa asiat selviksi, että elämä olisi tasapainoista, eikä puolisoille tulisi tarvetta irtiottoon !
      Kirkko tai joku muu taho voisi järjestää avioliitto kurssin jokaiselle parille jotka käyvät kuulutukset hakemassa. Psykologin tentti, varsinkin kovin nuorille vihittäville. Ihmisluonteita on tietysti monen "sorttista", mutta se on jo toisen kirjoituksen aihe !

      • Anonyymi

        selvää teksti...haluaisin kongr kokemuksia vellujen piireissä, nykyään siis lähtevät myös naiset hyppyihin palaten tunteettomina tai ei, eivät pelkästään miehet. vielä on koettava jotain?


    • Anonyymi

      KYLLÄ se nainen pysyy kotonaan jos hänestä pidetään huolta ja on rakastava ja huomaavainen puoliso. Vaatii se yhteiselo molemminpuoleista huolta ja kunnioitusta, mutta se eteen on tehtävä jotain, eikä olla möllötettävä, että kaikki olisi itsestään selvää, pitää olla tasapuolinen kumppanuus, siis yhteinen yritys ja ME henki !
      Ei kukaan lähde hyvästä suhteesta pois, silloin on joku asia "vinksallaan" jos jompi kumpi ottaa "jalat alleen" ja lähtee "livohkaan" !
      JOS on lapsia, niin he siinä ero tilanteessa eniten kärsivät, siis muistettava se, että ne on yhteisiä lapsia ja heidänkin tähden on yhteistä yritystä oltava, siis vähintäänkin kaksi kertaa mietittävä mikäon mennyt pieleen, jos toinen meinaa lähteä "pesästä" !!??
      Pidettävä se hääkuva aina hyllyssä, nähtävänä !!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      308
      5544
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      74
      5109
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4176
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3850
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      43
      3514
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      89
      3143
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      74
      3027
    8. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      42
      2207
    9. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2148
    10. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      27
      2098
    Aihe