Olen siinä onnellisessa tai onnettomassa asemassa,että olen selvinnyt elökkeelle. Olen lähes liikuntakyvytön lähes 80-kymppinen entinen kunnan viriamies.
Voi poikaparat, kun huolettaa teidän kevyet heittelyt palstalla. Yrittäkää kasvattaa myönteisyyttä itsessänne. Edellinen vie eteenpäin.
Ottakaa kantaa.
Aloitetaanko vaikka näin:
- kuka on kilteimmän oloisin miesvaltuutettu?
Eläkeläinen
Anonyymi
3
75
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä soon tää meijäkylä Jussi.
Ja koko ikänsä eläkeläinen.- Anonyymi
Ja niin komeekin.
Kyllä nyt on nivalalaisetki katteisia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja niin komeekin.
Kyllä nyt on nivalalaisetki katteisia.Niin ja niin wiisaskin ja riskikin sanovat olevan,
vertailevat kylillä että hullulla on hullun voimat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3904414Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483769Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit163272KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1082761Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212272Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511942Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181898- 1211843
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241429