Olen siinä onnellisessa tai onnettomassa asemassa,että olen selvinnyt elökkeelle. Olen lähes liikuntakyvytön lähes 80-kymppinen entinen kunnan viriamies.
Voi poikaparat, kun huolettaa teidän kevyet heittelyt palstalla. Yrittäkää kasvattaa myönteisyyttä itsessänne. Edellinen vie eteenpäin.
Ottakaa kantaa.
Aloitetaanko vaikka näin:
- kuka on kilteimmän oloisin miesvaltuutettu?
Eläkeläinen
Anonyymi
3
165
Vastaukset 3
- Anonyymi
Kyllä soon tää meijäkylä Jussi.
Ja koko ikänsä eläkeläinen.- Anonyymi
Ja niin komeekin.
Kyllä nyt on nivalalaisetki katteisia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja niin komeekin.
Kyllä nyt on nivalalaisetki katteisia.Niin ja niin wiisaskin ja riskikin sanovat olevan,
vertailevat kylillä että hullulla on hullun voimat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011505
- 851259
Mustikat jää metsiin
kun ei thaikut saa lupia tulla ja oman maan työttömät ei viitti metsään mennä. Itse poimin noin 20-30 sangollista kesäi991186- 581006
- 62872
Ei kai nyt kukaan oikeasti kuvittele, että hallitus eroaisi Garden Helsingin takia?
Ongelmanahan tässä kuitenkin on se, että mitään tavallisuudesta poikkeavaa ei ole tapahtunut. Joten mikä se eroperuste160792Me (n & m)
Toisillemme erityiset, vaikka emme ole toistemme elämässä kuin lyhyinä, ohikiitävinä hetkinä. Uskon, että koet samoin. T18734- 40729
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?88713Jaakko Kyllönen !
Koettaa viisastella,Kuhmon hoito paikkojen kohtalosta.KYLLÄ SE OLI KOKOOMUS;JOKA ETU NENÄSSÄ EDDUSKUNTA VAALIEHDOKAS TEA24631