Jymäytetään narsisteja

Anonyymi

Olen tässä miettinyt että jos kolmen suht tervepäisen kaverin kanssa selvitettäisiin missä harrastuspiirissä olisi narsisti johtajana. Sitten hankkiuduttaisiin sinne "harrastamaan", haalittaisiin kuherruskuukauden aikana kaikenlaisia hommia ja sitten kun kuherruskuukausi on ohi ja alkaa "hajoita ja hallitse" niin jätettäisiin perusteellisesti tyrityt hommat kuin sonta mättäälle ja narsu selvittelemään niitä yhdistykseensä. Parin vuoden aikana saisi aikaiseksi jo melkoisen kaaoksen narsistin johtamaan seuraan. Tokihan tämän kaltainen "harrastus" kaataa yhdistyksiä mutta narsua on kiva uunottaa. Ja narsistien johtamat seurat joutavatkin kaatua. Narsisti ei välttämättä huomaa mitään jos ylitsevuotavasti silittää myötäkarvaan.

Jos siis huomaa joutuneensa narsistin lähipiiriin ei kannata panikoitua. Kerää todisteita ja kirjaa ylös kaikki maton vetämiset jalkain alta. Kun niitä on useampia etkä voi niitä muuten selittää niin on aika toimia. Kannattaa olla menossa mukana kun narsisti suunnittelee esimerkiksi vesakonraivuuta ym talkoota. Sitten vain viime metreillä kun kaikki on äijällä valmista ilmoittaa narsistille että se on kuule narsu nyt tattis ja terve. No välithän siinä menee ikuisesti mutta oli se kiva seurata sitä manipuloinnin ja maanittelun määrää kun viisihenkinen talkooporukka jätti tulematta narsun armosta järjestämiin talkoisiin. Luuri punaisena soiteltiin pitkin kyliä että tulkaa nyt joku tänne.

11

88

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletkohan nyt itse ja minkälainen kiusaaja, kun tuollaisia ehdottelet? Tylsä juhannusko menossa?

    • Anonyymi

      Haha, tiedän yhden narsistin joka juuri nyt soittelee ihmisiä talkoisiinsa. Kummasti vaan ei porukka sinne vaivaudu.

      • Anonyymi

        Soita mt toimistoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Soita mt toimistoon.

        Kiitos vinkistä. Sieltä siis saadaan puhelinsoitolla narsistin talkoisiin työmiehet.


    • Anonyymi

      Ei ole terveen ihmisen ajattelua sinunkaan suunnitelmasi!

    • Anonyymi

      Puuhastelija narsut on ihan erikseen . Tosi nasselle ei mitään voi. Se viis veisaa mistään ja porskuttaa menemään. Se ei oikeasti noteeraa ketään eikä mitään mitenkään, jyrää vaan menemään. Aivan turhaa on yrittää kouluttaa, opettaa tai kostaa mitään.

      • Anonyymi

        Tästä kuitenkin kysymys; onko se kuitenkaan onnellinen ja tyytyväinen elämäänsä? Tuota seurattuani en ainakaan itse olisi ja nyt yritänkin viettää mahdollisimman kiireetöntä ja paineetonta sekä vaatimatonta elämää ja toimia juuri päinvastoin.


      • Anonyymi

        Narsistilla on niin kieroutunut maailmankuva,
        että mitkään muiden aiheuttamat härdellit
        eivät sitä hetkauta.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lukekaa Lilyn Blogia Nar Sissos sentään.

    • Anonyymi

      Narsistin eikä kenenkään suuntaan ei kannata mennä kosto mielessä.
      Jos kuitenkin on esim työpaikalla narsisti, ainoa keino on että muut toimii joukkona niin että nassen viallisuus paljastuu.
      Suuri osa ongelmaahan yleensä on se hovi ympärillä. Mutta hienoa jos hovia ei ole.
      Muistattehan että paras kosto on että itsellä menee hyvin. Ilman narsistia.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      77
      1806
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1182
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      944
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      869
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    6. 77
      692
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      664
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      50
      593
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      63
      561
    11. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      33
      551
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      538
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. 36
      504
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      408
    20. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      398
    Aihe