vaatekauppoja xxl-kokoa oleville naisille? Tarttis saada yks halterneck-hellemekko!
Onko Turussa
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En ole nainen, mutta olen huomannut, että Humalistonkadulle lähellä Läntistä Pitkäkatua on perustettu joku "isojen tyttöjen" vaateliike, taitaa olla yksi liike välissä Aimo Uttulasta, joka taas myy "isoille pojille" vaatteita.
Nykyään Suomessa on kaikkien vaatekauppojen myytävä isoja kokoja, koska suurin osa naisasiakkaista on runsaasti ylipainoisia.
Halterneck ei sovi ylipainoiselle. Eikä ikääntyneelle.
Niin, helteellä sitä tietysti kulkee mieluiten kevyissä vaatteissa. Toki, jotkut sitten mieluusti istuvat kaiket päivät sisällä ja kyttäävät toisten tekemisiä. Jos jollakulla sattuu olemaan halterneck tai mitä sitten onkaan, niin sepä käy sisällä päivät pitkät toisia kyttäävän sieluun.
Sellasta.
Yksityisen saattohoitoyrityksen henkilöstöjohtajana toimi nainen, joka on ammatiltaan lääkäri. Tämän silloinen aviomies toimi sairaanhoitajana. Pari on sittemmin eronnut.
Sairaanhoitajaa syytetään murhasta, törkeästä kiristyksestä, törkeästä kavalluksesta, törkeästä väärennyksestä, törkeästä huumausainerikoksesta sekä kahdesta törkeästä pahoinpitelystä. Lisäksi yhtiön henkilöstöjohtajana toiminutta lääkäriä vastaan on nostettu syytteet törkeästä kiristyksestä ja törkeästä väärennyksestä.
Miten tämä uutinen liittyy ylipainoisen naisen hellemekon hankintaam?
Tuo oli todennäköisesti vaan joku mv-lehteä lukenut persu, joka koittaa omituisella tavallaan jakaa sanomaa siitä, että on niitä ulkomaalaisia, joiden takia suomalaiset naiset ovat ylipainoisia. Ei kannata välittää, ohi sektori siis!