C.G Mannerheim oli suuri isänmaan ja porilaistenkin sankari sekä ystävä. Porilaiset, mitä mieltä te olette vasemmistoliiton somalinuoren vaatimuksesta että Mannerheimin ratsastajapatsaan oikea paikka on Mankkaan vanhalla kaatopaikka ja sen tilalle on laitettava ISIS-soturipatsas. Terveisin Wiikkarin vanhus.
Ottakaa porilaiset kantaa
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Vasemmisto pettää aina..
Eikohä kuunnelle Porilaisten marssi.
https://www.youtube.com/watch?v=Bw4xuoP8eZ4
Voiko vasureilta edes odottaa,,, nuorilta tai vanhemmiltakaan,,, mitään järkevää ulostuloa? Voi toki, mutta turhaan.
Patsaan poistoahan lehdessä rääkyi kaikkien tietämä mielisairaalapotilas joka rääkyi poliisillekin "en pysty hengittääääää" vaikka rääkyääni tuli kuitenkin ilmalla komeasti ulos.
"En pysty hengittämään", olisi oikein.
"En pysty hengittää" on Vammasanastoa.
Toinen patsaan poistoa vaatinut oli kansalaisuuden saanut, joka puhui "Meidän" historiastamme, josta siis hänellä ei ole edes oikeutta puhua omana historianaan.
Kyseiset nollat kannattaa jättää omaan arvoonsa huutelemaan.Tulee vielä aika kun aloitamme uudelleen rajakyyditykset ja nollien nollaamisen.Silloin on hyvä, että noita rääkyjiäkin on.Saammepahan hieman pitää hauskaa heitä kyyditessä.
Kiitos, että paljastit äärioikeiston ajatusmaailman.
Väkivallan ihannointi on ollut punaposki-mestarinkin kirjoituksissa esillä.
Persu pettää aina!
Vasemmisto pettää aina.
Vasemmiston saavutuksia:
-Mao, tappoi 30 miljoonaa
-Stalin ja Lenin vähintään 12 miljoonaa vainaata
-Kim Jong Lukua emme tiedä, mutta ei liene kovin autuasta olla pohjoiskorean asukas suuren johtajan kengän alla
-lukuisat terrori-iskut Euroopassa ja muualla maailmassa
-"kiakkoviaraat" jääkiekkomailalla poliisihevosen hakkaaminen, yhteiskunnan ja yrittäjien omaisuuden tuhoaminen 100,000 EUR arvosta
-Antifa, terroristiorganisaatio, erittäin väkivaltaisia tekoja mellakoissa ympäri eurooppaa
-Antifa, Amerikassa juuri nyt väkivaltaisia mellakoita joita rahoittaa george soros.Todisteena lukuisat videot joissa nimenomaan Antifa on aloitteellinen väkivallassa
-Antifa, Suomenkin uutisissa videolle tallentunut kohta jossa parrakas vasemmiston edustelija ja kansanedustaja (olevinaan ainakin) väitti kameroille riehujien olevan äärioikeistoa ja toimittaja korjasi hänen valheensa suoraan videolle "ei kyllä nämä ovat teidän porukkaanne"
-Antifa, jäänyt kiinni valkoisia vihaavien lauseiden spraymaalaamisesta BLM mielenosoitusten aikana saaden aikaan sen kuvan että nämä olisivat mustien kirjoittamia vaikka vihaa lietsoo nimenomaan Antifa.
-Antifa tuhoavat paraikaa patsaita joissa esiintyvät henkilöt ovat vastuussa siitäkin, että vasemmiston työtävieroksuvat imbesillitkin saavat ilmaisen elämän sananvapauksineen Suomessa.
Antifa, yrittivät puukottaa kuoliaaksi "rauhanomaisen" mielenosoituksensa yhteydessä poliisiksi epäilemänsä henkilön.Video asiasta todisteena.Antifa kiljui "me tapamme sinut" huutoja ja pieksi miestä rullalaudalla, kaatoi maahan ja lopuksi yksi koitti puukottaa hänet.Onnekseen miehellä oli ase, jolla hän sai puolustettua itseään sillä seurauksella että äkäpussikohtauksen saanut antifa on kriittisessä tilassa sairaalassa.niin siinä voi käydä kun yrittää murhata toisen.
Meillä isänmaallisilla on vain tuo perhanan breiviikki ristinämme, ja se yksi hullu joka ampui moskeijassa.Vasemmistossa ja ihailemissaan moskeijapojissa sen sijaan riittäisi juttua pidempäänkin.
Ai niin, hitler.Yksikiveksinen tolvana väitetysti tappoi 6 miljoonaa, ja kaasukammioita tutkineet tiedemiehet ja lukuisat muut ovat kertoneet ettei asia voi pitää mitenkään paikkaansa koska zyklon-b aineesta ei ole jälkiäkään missään eikä rakennusta ole teknisesti voitu edes siihen käyttää.Ruumiita ei olisi mitenkään voitu polttaa siinä aikataulussa tuhkaksi niin nopeasti eikä niistäkään ole jälkiä missään.Uhrien nimiäkään ei kukaan tunnu tietävän eikä Saksassa edes asunut niin montaa kyseisen porukan edustajaa kun on väitetty, mutta se siitä.Ei saa epäillä.On oikein vasemmiston taholta laadittu laki ettei saa kysellä tai joutuu poseen.Laki on siksi laadittu että niihin kysymyksiin kun ei ole helppo vastata eikä ole todisteita niin tehtiin sitten laki joka estää kiusalliset kysymykset.Kätevää.
Jos nyt oletetaan että tuo 6 mil pitäisikin paikkansa. (ei pidä.)
Se on vielä aika amatöörien lukuja verrattuna vasemmiston murhamiljooniin.
Mao yksin pesee kommunismin aikaisilla 30 miljoonalla jokaisen kilpailijan.
Kommunismi, ei ole toiminut koskaan missään, eikä tule koskaan toimimaan.Silti kaltaisesi vähämieliset sienet koittavat sitä aatetta muille pakottaa.
Ettekö te voisi mennä kaikki Kimin avuksi pohjoiskorean onnelaan hieromaan yhdessä kommunismin taikalamppua? Siellä teillä on valmis paratiisi odottamassa.Ei tarvitse tuhota meidän muiden elämää joita aatteenne palo ei kiinnosta.
Mikä pakko teidän on muille aatettanne pakottaa? Sinne vaan, Kim jo malttamattomana odottelee teitä talkoisiin yhteisen aatteen nimissä.
Vasemmisto tappaa aina.
Lohkoketju taisi kyykätä, helteellä kannattaa juoda paljon vettä ja pysyä sisätiloissa.
Tässä sopiva pläjäys
https://areena.yle.fi/lapset
Miksi jonkun henkilön äidin paskallakäynti pitää mainita, kyykypaska ilman pyyhkimistä on maailman yleisin ulostustyyli.
Vasemmiston pettää aina.
Olet erehtynyt.
Perut eivät kuulu vasemmistoon. Toisin sanoen sanonta kuuluu: Persut pettää aina.