Maailmanluokka

Oli ajatus jättää eilen maailmanluokan kaupunkiin muutanma euro menemällä kahvilaan, kun kaupunki on kuulemma sellaisen torille rakentanut. Löytyi makkaragrilli, joka oli aidattu köydellä, ja luonnollisesti se oli kiinni. No eipä olisi rasva ja suola maistunutkaan. Jatkoin matkaa muualle.
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jatka ihmeessä muualle ja pysy siellä heidän harminaan valittamassa turhista.
Jostain kumman syystä sama valittaja taas ja taas ilmestyy palstalle.
Ei sitten mennytkään muualle, kyvyt riittää vain valittamiseen.

Äänestä

no voi harmi. on muitakin ehkä kivenpiakin paikkoja kahvitella kuin tori grilli mutta, jos se pitää olla kaupungin rakentama niin sitten en tiedä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oli ajatus jättää eilen maailmanluokan kaupunkiin muutanma euro menemällä kahvilaan, kun kaupunki on kuulemma sellaisen torille rakentanut. Löytyi makkaragrilli, joka oli aidattu köydellä, ja luonnollisesti se oli kiinni. No eipä olisi rasva ja suola maistunutkaan. Jatkoin matkaa muualle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu