Raisio vastaan Naantali

Anonyymi

Kysymys kuuluu että mikä tai mitkä asiat ovat teidän mielestä Raisiossa paremmin kuin Naantalissa vai onko sellaisia asioita lainkaan.

10

118

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raisiossa on monikin asia paremmin, mutta ehkä se tärkein on se että täällä on palveluja ja kauppoja enemmän kuin Naantalissa.

      • Anonyymi

        Naantalissa ei oo enää Tykslabbia ja Raisiossa on.


    • Anonyymi

      Eihän Raisiossa ole edes kunnon uimarantaa.

    • Anonyymi

      Raisiossa on kaikki paremmin, naantalissa ei ole muuta kun meri, ja sekin näkyy asunnoista harvoille. Naantalilaiset käyttävät raision palveluja mm uimahallia, joten ulkopaikkakuntalaisille tuplamaksu. Kaiken lisäksi naantali on kaukana kaikesta.

    • Anonyymi

      Naantalissa ei vielä ole ensimmäisiäkään liikennevaloja.Se on parempaa kuin meillä Raisiossa.

    • Anonyymi

      Raisiossa on varsinais-suomen suurin pienvenesatama. Lyhyt matka lentokentälle, satamaan, ja turkuun, Naantalin asuntomessualue on vielä keskustastakin 5km päässä, elikä korvessa. Raisiossa on ikea, ja varsinais-suomen suurin kauppakeskus. Näitä kun luettelee niin Raisio voittaa sata-nolla.

      • Anonyymi

        Naantalissa on kaksi etsintäkuulutettua kaveria, mutta Raisiossa ei taida olla yhtään. Sekin asia on Raisiossa paremmin.


    • Anonyymi

      Raisiossa on kaikki paremmin, sen huomaa kun naantalilaiset käyvät raisiossa ostoksilla.

    • Anonyymi

      Naantalissa ainut asia mikä voittaa Raision on meri. Raisio vie sitten puhtaasti pisteet kaikesta muusta.

    • Anonyymi

      Naantalissa on kaikki paremmin kuin Raisiossa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      123
      3867
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      2932
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      112
      2471
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      2031
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      245
      1650
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      44
      1585
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1547
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1376
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1370
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1201
    Aihe