Persupoppoon mainostemppu.

Anonyymi

Eilisen uutiset tiesivät kertoa, että Persunuoret ovat saamassa niskaansa valtakunnan korkeammalta taholta syytteen vastattavakseen. Asia koskee viime vaalien rasistista mainosta, jossa kehoitetaan äänestämään Persuja, ellei haluta tänne tummaihoisia muuttajia. Kyllä joidenkin järjen jättiläisten korvien välissä on tyhjää tai siellä laineet käyvät korkeina.
Miltei joka viikko näitä Persukjen oivalluksia tai rasistisia möläytyksiä nousee esiin. Miksi, sopii kysyä? Kyllä pitänee paikkansa se ilmiö, mikä aiheutui, kun Siniset lähtivät puolueesta. Joku kirjoitti, että järki, äly ja käytöstavat lähtivät heidän mukanaan. Tähäån ajatukseen on helppo yhtyä.
Onneksi oikeusoppineissamme on henkilöitä, joiden kansallinen moraali vaatii toimenpiteitä asioideen korjaamiseksi. Nyt on vain vaarana, ettäPersut itse osallistuvat välillisesti oikeustapahtuman mitätöimiseen estämällä erään edustajan syytteeseenpanon?

5

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Roskasakki persut elämöi kun ei muuta osaa. Suomea ei heidän politiikallaan rakenneta, päinvastoin..
      Kas nykymenolla sahaavat juuri sitä oksaa jolla istuvat, kansaa ei enää kauan huijata pelkillä rajat kiinni puheilla ja joutavalla öyhötyksellä..

    • Anonyymi

      Oletko tarkastanut oman pääsi. Taidat kuulua KELAn perheeseen.

      • Anonyymi

        Kuulumpa mihin kuulun, kerron totuuden sellaisena kuin se on, päässäni ei ole vikaa.!!!

        Kaveri / tuttavapiirissäni on monta "mamua", he ovat paljon fiksumpia ihmisiä kuin useimmat suomalaiset. Käytöstavat, inhimillisyys, lähimmäisestä välittäminen on eri tasolla meihin suomalaisiin möllyköihin verrattuna..


      • Anonyymi

        Aloittaja tarkistaa päänsä täällä annettavien kommenttien perusteella, pystyy kun oikein yrittää


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      120
      3521
    2. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      220
      2527
    3. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      214
      1965
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      49
      1792
    5. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      52
      1177
    6. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      67
      997
    7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      18
      885
    8. Miltä tuntuu kun

      On asioita joita ei rahalla voi ostaa?
      Ikävä
      109
      879
    9. Koulussa puukotus

      Tapuli kaupungissa, ollaanhan me maailman onnellisin kansa. Voi puhäjysäys.. millä mittarilla onnellisuus on mitattu,, p
      Helsinki
      26
      811
    10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      71
      767
    Aihe