Mitä ihmettä!

Nyt on muotia jättää pihat hoitamatta pörriäisten takia,pörriäispeltoja meillä kyllä löytyy runsaasti Kaupungin alueista.
26<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Mitä vielä,kaikki keinot on yritettävä.

Äänestä

Niin on jäänyt! Kyseessä rivarin piha, joka on kuin kaatopaikka. Odottaa varmaan, että joku reagoi, että pääsee repostamaan takaisin.
On kuitenkin sellainen röyhkeä sälli, jos aihetta, on myöhemmin oikeasti pakko selvittää tilanne, monilta osin.

Äänestä

joo aivan sama kadunvarret joissa on istutuksia pitäin hoitaa kunnolla jos namolaiset tekee sen pitäis työnohjaajien olla paikalla neuvomassa ym... eikä vaan gruisailla siellä sun täällä jos ovat ottaneet sen urakan itselleen....

Äänestä

Milloin sahan alueen ryteiköt siistitään?

Äänestä
  • Honkavuori laitetaan nyt ensin kuntoon,makso mitä makso.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Honkavuori laitetaan nyt ensin kuntoon,makso mitä makso.

    Honkavuoresta ei näy tulevan koskaan valmista. Aina kun johtoporukka käy Kuusamossa Lahdessa tai otepäässä lähtee uusi kerjuukirje. Kilpavarustelu on lähtennä lapasesta ja uhkaa koko kaupungin olemassa oloa.

    Äänestä

  • Sahanlaitaa reunustaa, villit varvikot, rantaa rämeikkö ja tasamaata myrkyt.
    Tee siinä sitten jotain!
    Vaarivainaa, kuulemma 30 - 40 luvulla tehnyt
    töitä paljain käsin, myrkkyveden huljutellessa käsien ihoa niin, että punainen nahka kuoriutunut rullana pitkin ketoa.
    Vaarivainaa kuollut keuhkosyöpään.
    Siinä "sukseeta" rantaraitille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Honkavuoresta ei näy tulevan koskaan valmista. Aina kun johtoporukka käy Kuusamossa Lahdessa tai otepäässä lähtee uusi kerjuukirje. Kilpavarustelu on lähtennä lapasesta ja uhkaa koko kaupungin olemassa oloa.

    Huonosti suunniteltu, luo ikiaikaisen työkentän ja hurvittelun hulluuden, joillekin asiaa ymmärtämättömille.
    Vetäisivätpä tuohivirsut jalkaansa ja pönttöhatut päähänsä, siinä kaikukuvaa koko kunnasta.

    Äänestä

Pyörätie Risteysalueelle,työn alla jo 5 vuotta.

Äänestä

Kyllä on rumannäköstä jälkeä nuo tienvarret.Trimmeriä on heilutettu sinne sun tänne ja jälki on sen näköistä Heinää jäänyt rumasti törröttään.Parempi olis ollut antaa kukkien ja heinikon kasvaa kuin tehdä noin epäsiistiä jälkeä.

Äänestä
  • kaikesta sitä valittamisen aiheita keksitäänkin kun pitää kirjoittaa jo siitäkin että heinä törröttää rumasti trimmeröinnin jälkeen??? Valittamisen jalo taito..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    kaikesta sitä valittamisen aiheita keksitäänkin kun pitää kirjoittaa jo siitäkin että heinä törröttää rumasti trimmeröinnin jälkeen??? Valittamisen jalo taito..

    Sinä et varmaan taivu, edes heinänkortta suupieleen laittamaan. Yritäppä viheltää, sekään ei tainne onnistua.

    Äänestä

  • Huomattu sama, heikonlainen suoritus.
    Mikä täällä Pyhäjärvellä mättää, homma kuin homma, jälkijättöistä touhua.
    Edelleen, rahakäsi ojossa, se toimii!

    Äänestä

Pörriäisille evästä.

Äänestä

Lupiini on pörriäisille herkkua. 🌷

Äänestä
  • Kepulaiset on Tikkalanmäen sittisontiaisia.

    Äänestä

Kaikki viraslajit on hävitettävä vaikka pörriäisten kustannuksella.

Äänestä

Samat ukkelit pyhiksessä pönöttää ärrän ja rillantorin parkkiruuduissa kenoveevana valuen autonsa istuimella , on rasvaset tukat ja ruokkoamattomat parrat..ovatko nämäkin kasvikunnan asioista perillä ja haluavat pitää parran ja ohenevat kuontalonsa , pelastavat näitä pörriäisiä ruokkien?
aukaisivat ees ikkunat...

Äänestä
  • Punanen Nortti hävittää pörriäiset auton sisältä.

    Äänestä

Samat "eläkeläiset" jatkuvasti parkissa.

Äänestä
  • Samat ukot kytänny ja kyylänny viimeset 20v ainakin😂

    Äänestä

Urheilukenttä kaupungin niittyä.

Äänestä

Pörriäiset tykkää hoitamattomista alueista.

Äänestä
  • Ja ovat tärkeitä pölyttäjiä.Ei joka paikkaa tarvi niittää Multia myöten.

    Äänestä

Kuivuus tekee tepposen nurmikolle.

Äänestä

Kuorma autot on melkoisia pölyttäjiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nyt on muotia jättää pihat hoitamatta pörriäisten takia,pörriäispeltoja meillä kyllä löytyy runsaasti Kaupungin alueista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu