Niko löysi kauniin, opiskelleen ja työtä tekevän itsenäisen luomu kaunottaren joka on myös pienen lapsen äiti. Daler on siis kaikkea muuta kuin marokkolainen työnvieroksuja.
Sofia on shokissa
Anonyymi
612782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 61
Vanhimmat
Tää on niin hyvä juttu ja sofia niin kateellinen kun ei malttanut odottaa ja nyt joutuu jäämään kännäävän stefun luokse ikuisiin bileisiin😀
Onko luomukaunottarillakin nykyään silikonit? Katriella nimittäin on.
Pumpattuun Bölörfiin verrattuna Daler on enkeli taivaasta
varmaan luomu silikoonia. luomu botoxia. huume ja kuoleman kauppiaan morsian. jaksaako odottaa 13v. lusijaa. tietenkin käy vankilassa piparia tarjoomassa.
Katriella on pumpatut huulet, jotka ottavat kiinni erittäin rumaan nenään 🙃.
Kyllä sekin näyttää muunneltulta toduulta ja sattuma tapaaminen "Nikon" kanssa kuulostaa vähintäinkin epäilyttävältä. Ihmettelen mikä ihme noissa miehissä vetää noihin tekonaisiin. Kaupasta saisi halvalla täysin harmittoman ja ideaalimuotoisen ja näköisen pumpattavan barbaran. Kyllä se ainakin älyssä nuo muovimimmit voittaa.
Kuka se luomukaunotar on? Ei ainakaan Katrie 😁. Huulet yhtä isoiksi pumpattu kuin Sofialla, ottavat rumaan nenään kiinni, silikonit löytyvät myös, tekoripset sun muutkin härpäkkeet...että luomu on kyllä kaukana tuosta ” turkkilais-kaunottaresta”. Mutta onko Nikolla tosiaan joku uusi luomukaunotar? Lisää tietoa tänne.
Bölörfiin 😂😂😂😂
Ap on todella sairas päästään 🤪. Ihannoi huume-Nikoa ja keksii tälle jopa tyttöystäviä. Tuskin Daler, jolla on hyvä ammatti ja työpaikka, alkaisi seurustella huumerikollisen kanssa. Ensihoitajalla pitäisi olla senverran järkeä, että pysyy tuosta saastasta erossa, eikä varsinkaan tuo ällötystä pienen tyttärensä lähelle.
Et ole äidinkielenopettaja.
On Katrillakin historiansa,mutta ilmeisesti sen verran järkeä päässä, että edes pyrkii jättämään turhajulkis elämän taakseen.
Ensihoitajaksi valmistuminen on hyvä näyte siitä, ettei ole ihan turha tapaus—työ on rankkaa ja vaativaa.
Huhut Ranta-ahon kanssa deittailusta tosin vesittävät yritykset käydä ihan vaan työtätekevästä taviksesta.
Huumeiden kanssa sählääviä asiakkaita tulee varmaan kuskatuksi päivittäin —luulisi sen riittävästi osoittavan mitä Nikon bisnekset aiheuttavat.
Et ole lukenut päivän uutisia, missä itse kertoo asiasta. Nyt tulee lopputili sit noista hommista.
Höpö. Ei ketään tuomita tapailemansa ihmisten perusteella. On nähty elämän koko kirjo eikä olla ahdasmielisiä. Kontrolli kova, jos häviää esim lääkkeitä, se selviää ja tutkitaan.
Nikon vankeus jatkuu, kun vapautuu ehkä aloittaa uuden elämän suunnan. Jää nähtäväksi, ei vaikuta ainakaan nyt Dalerin työ kuvioihin millään lailla.
Olenpas 🤗🤗
Piiri pieni pyörii. Botoxibimbot vaihtelee keskenään näitä äkkirikastuneita bisnesmiehiä. Todella noloa koko terveydenhuollon ammattilaisten puolesta, että joku heistä haluaa olla missään tekemisissä narkomaanin ja huumediilerin kanssa.
Hähhää...olenpas 😂.
No aivan saletisti alkaisia seukkaan - jos Niko vaan huolii. Ja huoliihan se Niko - ainakin niin kauan, ettei tarvitse omaan käteen luottaa koko kakun ajan.
Ensihoitsun palkka ei ole mikään taivaita hipova, eikä ensihoitajalta vaadita Mensan jäsenyyttä.
Jos Daler saisi hankituksia jälkipolvea ton huumeveikon kanssa, niin tulevaisuus olisi hanskassa.
Nämä 30-40 vuotiaat turhake julkkikset unohtuvat pian. Ei uusi sukupolvi tule näitä tätejä ja setiä seuraamaan. Heillä on uudet seurattavat. Aikansa kutakin.
Tulee uusia nuoria kauniita luomutyttöjä, luomu on nyt muotia. Tekoripset, tekorinnat ja tekopeput, botoksihuulet ovat menneen talven lumia, eivät enää muodissa. Niiden korjaukset tulevat KELAn eli meidän veronmaksajien maksettavaksi, kun aikanaan joudutaa uusimaan ja/tai poistamaan, kalliiksi tulee.
Ei maksa kela. Yksityisellä laitettu ja siellä poistetaan. Ainut minkä kela maksaa on rintojen pienennyksen, jos aiheuttaa niska/hartia särkyjä. Samoin tietenkin rintasyöpä tapaukset.
Kyllä maksaa, jos ei ole varaa/on varaton ja aiheuttaa esim. tulehdusta, mätänemistä.....
ei ole varaa mennä yksityiselle eikä löydy maksajaa. Ei meidän terveydenhuolto jätä ihmistä pulaan näissäkään tapauksissa.
Kukaan muu, kuin julkisuuteen haluava ihminen ei ala seurustelemaan rikollisen kanssa, jolla on vuosien tuomio vielä istuttavana.
Jos rikollisen iskä maksaa elämisen, niin sekin on ihan hyvä tapa hoitaa raha-asiat pitkäksi aikaa kuntoon. Itse en suurrikollisen kanssa välittäisi olla missään tekemisissä, kaikkein vähiten lapsen takia. Millaista mallia lapsi saa, jos isäpuoli vetää nokka pölisten vankilalomilla ja kaveeraa Suomen pahimpien rikollisten kanssa?
Samaa ajattelin, tosi julkisuudenhakuinen henkilö. Ja voi että joskus on valittu miss Helsingiksi tyttö tasoltaan 1, asteikolla 1-10. Ei kai parempia löydy moiseen kisaan.
Pääsee kuitenkin avolaitokseen, eikä nyt niin kauan ole suljetulla. Kannattaa vielä odottaa Nikon tuomiota ja kukaan ei tiedä mitä tulee. Tuollainen tervejärkinen nainen voi olla Nikolle hyvä valinta ja suhteessa tuetaan toinen toisiaan, kun on vaikeaa.
Ei ole tervejärkistä nähnytkään, jos haluaa tapailla ihmistä, joka myrkytti ihmisiä jännityksen vuoksi.
Kumiankkaan verrattuna erittäin tervejärkinen.
Ei ole tuo yhtään vähemmän kumiankka, silimoonia tississä ja huulissa ihan riittävästi.
Menes nyt mummo 70 hoitamaan lapsenlapsiasi äläkä nimittele täällä naisia (tuo kumiankka-nimitys alkaa olla jo aika väsynyttä. Daler tarvitsee rahaa lähihoitajaopintoihin, siksi näitä avautumisia suhteesta. Lähihoitajaopiskelijoista oli juttu jossain lehdessä, etteivät osaa edes yksinkertaisia laskutoimituksia. Mikähän tekee Dalerista tervejärkisemmän kuin muista Miss Helsinki -kilpailijoista?
Lähihoitajan on päästävä lääkelaskutenteistä läpi ennenkuin valmistuu.
Oposkelee ensihoitajaksi. Ei tuhlaa aikaansa merkkilaukkujen kinuamiseen tai narsistimaisiin oman naamansa kuvaamiseen. Ketä varten yleensä. Hän ei ole erktyinen, keskiverto akka vain joka juoksee rahakkaiden miesten perässä. Lompsalla lompsaaa.
Koettanut Stefuakin.
Sitä minäkin olen ihmetellyt. Miksi laittaa vaan itsestään kuvia. En ole enää jaksanut seurata, kun joka päivä samat kuviot. Kenelle ne kuvat sitten on suunnattu. Jos tekisi työkseen tuota ja eläisi tällä, mutta ei nyt näytä edes pahemmin olevan yhteistyökumppaneita. Tai ei oikeestaan ollenkaan. Varmaan ihan omaksi iloksi kuvaa itseään.
keltäs kinuais joulupukiltako. taviksen pitää mennä töihin tai opiskella. on yrittänyt iskeä rahakkaita ukkoja, eipä ole elätiksi vielä päässyt.
Upea vartaloinen nainen..kyllä.
Marokkolainen itkee 🐫😂
Toi muija on Stefun vanha hoito!
Onks tää nyt sit Ranta-ahon kitkerä vastaisku Thermanille? Noloa touhua kerrassaan
...ja huihui...turkkilainen..Mitä tuohon sanoo rasismiin taipuvainen mt-eläkeläinen?
Ei ole tämä Katrie luomua nähnytkään😂! Huulet ja tissit on tehdyt mutta toi nenä on karmea😢...se olis eka pitäny korjata.
Maisa, Sofia jne. En ymmärrä miksi nuoria kauniita naisia solvataan ja koetaan että se on oikein. Jokainen meistä on elänyt tai tulee elämään nuoren aikuisen elämää jossa haetaan identiteettiä, parisuhdetta ja tapaa elää. Niin kuuluukin tehdä,:miehet saattavat vaihtua ja samoin ajatukset elämästä. Kummallisinta on, että täällä naiset solvaajat naisia. Ei ole minulta pois toisen silikonit tai rikas mies.Pääasia on että on onnellinen. Itse olen onnellinen siippani kanssa riippukeinussa.
Kouluttamattomille tyhjäpäille on hauska naureskella, aina niillä menee kaikki pieleen. Siinä syy
Sinä voit ihan rauhassa olla onnellinen siippasi kanssa. Tuskin sinun elämäsi täällä ketään kiinnostaa, mutta kiva, että tykkäät itse elämästäsi se on pääasia 😊👍.
Tota noin... Maisa ja Sofia ovat JO kolmekymppisiä!! Naurettavaa edes väittää, että he olisivat vielä nuoria viattomia tyttösiä, jotka hakevat tapaansa elää ja paikkaansa maailmassa?! Ei hyvää päivää... Parikymppinen vielä hakee identiteettiään ja kokeilee asioita, mutta kyllä kolmekymppinen on jo aikuinen, kypsä ihminen! Sori nyt vaan, mutta MaisaSofioiden nykyisiä toilailuja ei voi pistää sen piikkiin, että olisivat muka vielä nuoria, naiiveja ja kokemattomia. Kyllä nuo lortot on hyvinkin kokeneita, laskelmoivia omaan napaan tuijottajia!
Helppo vastata: Solvataan sen takia koska solvaajat eivät itse pysty elämään luxuselämää, jota kuitenkin hanakasti seuraavat some kanavien ja lehtien palstojen kautta. Niin yksinkertaista se on.
Oliko Sofian elämä oikeesti luxusta? Rahaa oli paljon käytettävissä, mutta seurustelu alamaailman tyyppien kanssa ei vastaa ollenkaan mielikuvaa upeasta, huolettomasta rikkaan ihmisen elämästä jota muilla olisi syytä kadehtia.
On se luksusta kun niin sanotaan. Se samperin luksus jota esim. itse koen on virallisen totuuden mukaan kurjuutta. Siinä se on laukkominen totuuksien välillä.
"Opiskelleen.."?????
No, tietysti on vähän mielipidekysymyskin miten kukin määrittelee termin "opiskellut", mutta en ehkä vielä varsinaisesti käyttäisi sitä lähihoitajasta, yhtään ko. ammattia väheksymättä.
Aika samanlainen silikonibimbohan tuo ulkoiselta olemukseltaan on kuin edeltäjänsäkin ja taisi jossakin haastattelussakin sanoa tekevänsä personal traineri hommia, kuten Sofiakin.
Ylipäätään, "opiskellut" voisi varsinkin tässä yhteydessä tarkoittaa naista jolla on tutkinto ja sen mahdollistamana työ jolla tulee toimeen siten ettei ihan ensimmäiseksi tule mieleen että Ranta-Ahon varallisuus on kuitenkin taustalla.. Lähihoitaja ja miljonääri - joopa joo..
Hieno kommentti, ja jo huutaa maailma vääryyttä sen tiimoilta.
Mitä vittua te tällästen räpeltäjien touhuja yleensä edes
viittittä kommentoida ?!
Täällähän sinäkin kommentoit, että mitvit, sano raumalainen.
Lopettakaa noi paskanjauhamiset kaikenmailman julkkiksista!Ei voi vähempää kiinnostaa!!!!!
Ei sinun ole pakko näillä jutuilla verenpainettasi nostaa. Mene muualle kommentoimaan ja lukemaan kivoja asioita.
Eiköhän kyseessä KRP:n "neiti kinkku" joka pitää silmällä, ettei kunkku karkaa ...
Raha rauhoittaa, pillu parantaa.
Tuntuu ihan kauhealle, kun esim. sofian ulostulot ovat niin kauheita. Ei sohvi halua huomiota. Perustollukat olette semmosia. Hän on rehellinen ihminen. Ei varmaan ole tehnyt itseään tykö koskaan. Nikosta en tiiiä. Ihania ihmisiä molemmat. Nyt pitää soittaa moderntalkingia.
Minun tässä vanhempana hyypiönä täytynee tulla ulos. Eli, jos tämä paskanpuhuminen (erit. perspanopuolue ei lopeta vihapuhetta) niin me muut joudumme sopeutumaan. Eli suomalainen ajattelija turrukainen on taas hovikelpoinen.
No voi pahus. Laupeudentyöt, jonka tämän ihanan pörhellöksen tiimoilta olemme luoneet, ovat olleet turhia. Moni meistä on keksinyt jonkun hienon, jota ilman on maailma aika kauan ollut ja jota ilman se voi olla jatkossakin. Häpeän ainakin omaa. Typerys vailla rajoja, minä.
Päätyvätköhän kaikki lopulta exiensä kanssa yhteen? Martina ja Stefu, Niko ja Sofia.
Sofia Ruusila-Nousiainen-Ranta-aho-Belorf-Therman-Ranta-aho
On nykyään vain Belorf. Ranta-Aho ei ollut koskaan. Onko sinulla aukkoja tiedoissa? 😁
LUOMU??? Muuten kyllä samaa mieltä.
Sohva tajus ettei hallitsekaan ketään........ei nikoja ei stefuakaan.......aina on oma pääoma johon turvautua....ikea kassi.