Rakennuspalvelu Kokko

Anonyymi

Aivan höpöukkoja nämä kokonpojat.

Uho on kova nettisivuilla mutta osaaminen loppui jo ensimetreillä kun olisi pitänyt tarjousta ruveta tekemään. Ei onnistu tarjoaminen kuin muiden talovalmistajien valmiiksi piirtämistä pohjakuvista. Ja vielä piilovittuilut päälle, kun tuli rehellisesti ja avoimesti kerrottua että olen kysymässä muualtakin tarjousta.

12

10650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      5% rakentajista/rakennuttajista luulee, että rakennusliikkeillä ei ole mitään oikeuksia, ja ne haukkuu julkisesti Somessa, jos ei kaikki ole mennyt, niin kuin he ajattelevat(he ei kunnioita sopimusta, minkä mukaan on kaupat tehty).Valitettavasti tällaiset rakennuttajat päätyvät eroon, jos ei rakennusaikana, niin viimeistään vuositakuukorjauksen aikana on jo lusikat jaettu.
      Kokonpojat todennäköisesti ovat kaukaa viisaita, ja ei myy eikä edes tarjoa sellaiselle, joka jo tarjousvaiheessa osoittaa merkkejä, että ongelmia on tulossa, ja inhimillisyydestä ei ole tietoakaan.

      On kuitenkin hyvä muistaa, että leivän edestä rakennusliikkeissäkin aherretaan, ja ihan tavallisia ihmisiä(ihmisyyttä arvostavia) sielläkin ollaan.

      Arvostan poikien työtä.

    • Tarjouksen tekemisessä ja hyväksymisessä on kaksi osapuolta. Neuvottelutaitoa tarvitaan molemmilta osapuolilta. Teimme kaupat erillistalosta 2020 ja muutimme uuteen kotiin alkukesästä 2021. Omat toivomukset onnistuivat neuvottelemalla ja sopimalla. Kaikkia toiveita ei voinut toteuttaa rakennusteknisistä syistä. Laatuun olemme erittäin tyytyväisiä. Näillä palstoilla on helppo rökittää ja purkaa omaa pahaa oloa.

    • Anonyymi

      Älä hauku!

    • Anonyymi

      ostaa palveluita ja uhkailee väkivallalla kun tulee lasku.

    • Anonyymi

      Ihan sysipaskaa palvelua näiltä ainakin saa. Toivottavasti menee konkurssiin niin eivät muut toista virhettäni

    • Anonyymi

      Lestojen pesä varokaa huiputusta

      • Anonyymi

        Ihan oikein sanottu ne on täysiä lestoja


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihan oikein sanottu ne on täysiä lestoja

        Ja se on tärkein asia mainita, joka kumpuaa hengellisestä vihasta.
        Uskovaisia, uskovaisia, tarkka on silmä näkemään vikoja.


    • Anonyymi

      Palvelua ei voi kehua. Kun perävalot työmaalta katoaa, katoaa myös rakennuttajan kiinnostus asiakkaitaan kohtaan. Aliurakoitsijoiden virheet korjataan ja isoon ääneen niistä messutaan, että onpas huonosti tehty. Omia virheitä ei myönnetä ja niitä ei vahingossakaan korjata ja tpellaan kympeistä. En suosittele asiakaspalvelun vuoksi, muuten ihan ok taloja tekevät.

    • Anonyymi

      Ei kannata ostaa mitään, takuureklamaatioita eivät hoida eivätkä vastaa puheluihin/ viesteihin. Lopulta pitää hoitaa ne omasta pussista.

    • Anonyymi

      Samaan kastiin menee Siklan, Lehdon ja Saaga talojen kanssa. Miksi te ihmiset ostatte näiltä taloja kun Suomessa on ihan fiksujakin rakentajia.

      • Anonyymi

        Samaan kastiin kuluu myös Merensini Oy.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      92
      1135
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      116
      948
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      896
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      282
      685
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      80
      679
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      631
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      576
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      559
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe